کد خبر: ۶۱۰۳۶۰۳
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۵
۰۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۵
کد خبر : ۶۱۰۳۶۰۳

مدیر امور اراضی اداره کل جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: ۱۲۲ هکتار از اراضی ملی در قالب ۴۶ طرح کشاورزی و غیر کشاورزی به بهره برداران واگذار شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه؛محمود مظلومی به خرد شدن اراضی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص حفظ کاربری و یکپارچگی زمین های کشاورزی استان در سال گذشته افزود: در این مدت ۱۸۰ مورد مجوز موافقت برای اجرای طرح های کشاورزی در سطح ۶۵ هکتار و۵۵۱ مورد مجوز موافقت برای طرح های غیر کشاورزی اعم از شهرک ها و نواحی صنعتی در سطح ۲۹ هکتار از اراضی در سطح استان صادر شد.
وی با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی و مشارکت بیشتر مردم در حفظ و نگهداری اراضی کشاورزی و پیشگیری از پدیده زمین خواری در استان اظهار کرد: تغییر کاربری عامل اصلی تخریب اراضی کشاورزی بوده و باید با جدیت هر چه بیشتر از تعدی و تخریب متجاوزان به عرصه های کشاورزی پیشگیری کنیم.
وی هدف از برگزاری این دوره را تبیین و تشریح مباحث مربوط به قانون جلوگیری از خردشدن اراضی کشاورزی و ایجاد قطعات فنی و اقتصادی تصویب نامه ماده یک و آیین نامه اجرایی ماده شش قانون فوق دانست و بیان کرد: برای حفظ زمین های موجود و جلوگیری از تخریب آن ها سند دار شدن زمین‌های کشاورزی یکی از عوامل مهم است.
وی از اجرای طرح کاداستر در استان خبر داد و اضافه کرد: طرح پایلوت کاداستر اراضی کشاورزی به مساحت سه هزار و 750 هکتار در شهرستان پیرانشهر در محدوده 9 روستا در بهمن ماه سال 94 به اجرا در آمد که با پیشرفت فیزیکی 100 دردصدی به اتمام رسیده و در حال حاضر نیز اجرای این طرح در سطح 40 هزار هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان با پیشرفت فیزیکی 85 درصدی در دست اجراست.
 
انتهای پیام/م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر