کد خبر: ۶۱۳۲۴۴۰
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۰
فیض اللهی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد:

قائم مقام مرکز ملی فرش ایران گفت: طبق مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی، سازمان تأمین اجتماعی مکلف شده تا همه تولیدکنندگان صنایع دستی را بیمه کند، اما در حوزه فرش بیمه شده جدیدی نداشته ایم.

حتی یک بیمه هم سهم کارگران قالیباف نشد!مجتبی فیض اللهی، قائم مقام مرکز ملی فرش ایران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، پیرامون بیمه قالیبافان کشور گفت: بر اساس مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی، سازمان تأمین اجتماعی مکلف شده تا همه تولیدکنندگان صنایع دستی را بیمه کند، اما در حوزه فرش اوضاع در دو سال اخیر تغییری نکرده و بیمه شده جدیدی نداشته ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه ما هم معتقدیم اگر کسی به دروغ ادعای فرش بافی کرده باید از بیمه قالیبافی حذف بشود، افزود: گزارش هایی به ما رسیده که افراد بافنده به دلیل تغییر مکانی از بیمه بافندگی حذف شده و یا موارد مشابه که در واقع موجب تضییع حقوق این قشر زحمت کش شده است.

فیض اللهی تصریح کرد: با توجه به نظارت دقیق بازرسان تأمین اجتماعی و اصناف مرتبط به‌نظر نمی رسد، افراد متقلب و سودجو بتوانند خود را در قالب قالیباف جا بزنند.

وی در پایان بیان کرد: از سازمان تأمین اجتماعی خواستاریم هر چه زودتر قانون جدید را اجرا کرده و تمامی بافندگان فرش را تحت پوشش بیمه قالیبافی قرار دهد.


انتهای پیام/

 

بیمه قالیبافان به کجا رسید

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر