کد خبر: ۶۱۳۶۵۷۸
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید تایلند در تهران:

رییس جمهور گفت: تهران از گسترش همکاری در همه زمینه‌ها با بانکوک استقبال می‌کند و امیدوارم با بهره گیری از ظرفیتها، شاهد پیوند نزدیک‌تر بین دو کشور و دو ملت باشیم.

تهران از گسترش همکاری در همه زمینه‌ها با بانکوک استقبال می‌کندبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه هنگام دریافت استوارنامه "کالایا ویباتی بومی پراتس" سفیر جدید تایلند در تهران، گفت: ایران و تایلند توافقات خوبی برای گسترش و تعمیق همکاری ها بویژه در حوزه های های انرژی، صنعت و کشاورزی دارند که با اجرای آنها و مشارکت فعال بخشهای دولتی و خصوصی ، شاهد توسعه بیش از پیش روابط خواهیم بود.

وی  با اشاره به سابقه 4 قرن روابط ایران و تایلند، گفت: تهران از گسترش همکاری در همه زمینه ها با بانکوک استقبال می کند و امیدوارم با بهره گیری از ظرفیتها، شاهد پیوند نزدیک تر بین دو کشور و دو ملت باشیم.

رییس جمهور با اشاره به اینکه روابط دو کشور رو به گسترش و در حال پیشرفت است، اضافه کرد: پس از اجرای برجام و رفع تحریمها فرصت خوبی برای گسترش روابط بین دو کشور وجود دارد که امیدوارم منجر به ارتقای سطح روابط اقتصادی و فرهنگی تهران و بانکوک شود.

روحانی همچنین اجرای توافقات صورت گرفته در جریان سفر سال گذشته خود به تایلند را برای تحرک بیشتر در مناسبات دو کشور حائز اهمیت دانست.

کالایا ویباتی بومی پراتس سفیر جدید تایلند نیز در این دیدار روابط تهران و بانکوک را همواره نزدیک و دوستانه توصیف و تصریح کرد: برجام فرصتهای جدیدی در مسیر گسترش روابط دو کشور قرار داده که امیدوارم بتوانیم به بهترین نحو از آنها استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: تایلند علاقمند به گسترش روابط خود با ایران در عرصه های انرژی، تجارت، محصولات غذایی و کشاورزی و توسعه گردشگری و افزایش تعداد گردشگران تایلندی به ایران است.

سفیر جدید تایلند با اشاره به اینکه به زودی توافقنامه تجارت ترجیحی بین دو کشور امضا خواهد شد، اظهار امیدواری کرد این توافق به ارتقای سطح روابط اقتصادی و بازرگانی دو کشور منجر شود.

 

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی