کد خبر: ۶۱۳۸۷۹۴
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۵
مسئله اول/ 23

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: مخالفت ما با رژیم صهیونیستی به دليل غصب سرزمين فلسطين است که اقدامی ظالمانه بوده و از حمايت آمريكا، انگليس و فرانسه برخوردار است.

اکرمی: مخالفت ما با رژیم صهیونیستی، به‌دلیل اقدام ظالمانه غصب سرزمین فلسطین است/ برخی کشورهای عربی موافق صهیونیست‌ها هستندسيد رضا اكرمى عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت وگو با خبرنگار تحولات منطقه گروه سياسى باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اهميت فلسطين در دنياى اسلام اظهار داشت: مسئله فلسطين و مسجد الاقصى ریشه قرآنی و تاريخی دارد.

وى افزود: زمانى مسجد الاقصى قبله اول مسلمين بود و مسلمانان ١٧ رکعت نماز خود را به‌سوى این مکان مقدس می‌خواندند.

اكرمى ادامه داد: مسجدالاقصى زادگاه بسيارى از پيامبران الهى بوده و به تعبير قرآن جايگاه مباركى شناخته می‌شود، از اين جهت مورد تكريم و احترام مسلمانان است.

این عضور جامعه روحانیت مبارز با اشاره به حمايت كشورهاى غربى از رژیم صهیونیستی گفت: اسرائيل ربطى به مسجد الاقصى و فلسطينى ها ندارد، اين رژيم، رژيم غاصبى است كه حدود ٧٠ سال قبل فلسطين را غصب و برخى از يهوديان كشورهاى ديگر را در آنجا جمع كرد.

وى تصريح كرد: از زمانى كه صهیونیست‌ها روى كار آمدند جز خيانت، خونريزى، ظلم و غارت خاصيت ديگرى نداشته‌اند، هم‌چنين غرب يك غده سرطانى را در فلسطين بوجود آورد تا ميان مسلمانان و غير مسلمانان تفرقه و اختلاف ايجاد كند و هر روز غزه ، لبنان و سوريه و... را مورد حملات خود قرار دهد.

اكرمى خاطر نشان كرد: مخالفت ما با رژیم صهیونیستی به دليل غصب سرزمين فلسطين است که اقدامی ظالمانه بوده و از حمايت آمريكا، انگليس و فرانسه برخوردار است.

وی بيان داشت: همه كشورهاى عربى در سالهاى اوليه با اسراييل مخالف بودند و رابطه اى با آن نداشتند، اما به‌تدریج مصر با اين رژيم رابطه برقرار كرد و اخيرا نیز عربستان به برقرارى ارتباط اقدام کرده است، اما در میان كشورهاى عربى تنها برخى از آنها با صهیونیست‌ها موافق هستند.

انتهاى پيام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر