کد خبر: ۶۱۵۰۱۰۹
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷
ساری،

نظارت و ارزشیابی به بدنه‌ای قابل اتکا در قوه قضائیه تبدیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری، وحید میرحسینی مدیرکل نظارت و ارزشیابی کارکنان اداری قوه قضائیه در اولین همایش نظارت و ارزشیابی کارکنان اداری دادگستری مازندران که در ساری برگزار شد، دادگستری مازندران را از جمله استان‌های پیشرو در بحث نظارت و ارزشیابی دانست و گفت: نظارت و ارزشیابی به بدنه‌ای قابل اتکا در قوه قضائیه تبدیل خواهد شد.

وی افزود: کارکنان اداری دستگاه قضایی باید در حوزه رفتار و عملکرد تقویت شوند و در صورت نیاز آموزش‌های لازم برای آنان صورت گیرد.

 مدیرکل نظارت و ارزشیابی کارکنان اداری قوه قضائیه با اشاره به اینکه علل مشکلات موجود در فعالیت‌های کارمندان اداری توسط واحد نظارت و ارزشیابی مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد، گفت: طی سال‌های اخیر نظارت و ارزشیابی دقیقی در حوزه کارمندان اداری دستگاه قضایی نداشته ایم که در دو سال اخیر این وضعیت به مطلوب نزدیک شده است.

میرحسینی همچنین با بیان اینکه باید برای کارکنان اداری قوه قضائیه به طور دقیق برنامه ریزی شود، افزود: برای شناسایی مشکلات و نقاط ضعف و قوت کارکنان بازرسی‌هایی صورت گرفته که برای اولین بار این مهم توسط خود مدیران دفاتر انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه نظارت و ارزشیابی، فعالیتی مشارکتی، مشورتی، حمایتی و صیانتی است، افزود: مسیر حرکتی پیشرفت مدیران دفاتر باید بر اساس تجربیات و توان فنی آن‌ها درجه بندی شود.

مدیرکل نظارت و ارزشیابی کارکنان اداری قوه قضائیه گفت: طرح دستیار قضایی نیز در راستای پیشرفت مدیران دفاتر به مراجع ذیربط ارائه شده و در مرحله تصویب قرار دارد.

میرحسینی افزود: فرم‌های ارزشیابی کارکنان اداری نیز به صورت سیستمی مورد طراحی قرار گرفته و  عملکرد سال ۹۵ به صورت سیستمی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه برنامه‌های ارزشیابی و نظارت در سه محور ارزشیابی، بازرسی و پاسخگویی به شکایات مردم طراحی شده است، گفت: بازرسی باید با نگاه اصلاح و تبادل تجربیات انجام شود.

میر حسینی افزود: در راستای ارزیابی عملکرد کارکنان و شناسایی نقاط ضعف و قوت آنها، برای کارکنان اداری نیز مانند همکاران قضایی، کارنامه اداری تهیه شده که در پایان سال به صورت محرمانه در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.

وی گفت: اعتقاد داریم نظارت و ارزشیابی کارکنان اداری با حمایت و همدلی مدیران دفاتر به بدنه‌ای قابل اتکا در کشور و استان تبدیل خواهد شد که حل مشکلات کارمندان اداری قوه قضائیه را در مسیر رشد و پیشرفت تسهیل خواهد نمود.

میرحسینی با اذعان به این مطلب که برخورد همکاران اداری در تغییر نگرش مردم به دستگاه قضایی بسیار موثر است، تاکید کرد: نظارت و ارزشیابی باید داوری منصفانه از عملکرد و رفتار کارمندان اداری داشته باشد و بر اساس معدل عملکرد آن کارمند تصمیم گیری نماید.

رئیس کل دادگستری مازندران نیز در این همایش با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قوه قضائیه به ویژه آیت ا... بهشتی، افزود: عمق شخصیت شهید بهشتی به اندازه‌ای است که هنوز هم به صورت کامل درک نشده است.

حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد با اشاره به اولین همایش نظارت و ارزشیابی کارکنان اداری دادگستری مازندران گفت: این برنامه به نوعی قدرشناسی از مدیران دفاتر شعب بوده و برنامه ریزی مطلوبی نیز در حوزه نظارت و ارزشیابی برای پرداختن به این همکاران انجام شده است.

در پایان این همایش که با حضور ۴۵۰ نفر از مدیران دفاتر شعب حوزه‌های قضایی مازندران در مجتمع فرهنگی قوه قضائیه در ساری برگزار شد، کارمندان نمونه دادگستری  مازندران مورد تقدیر قرار گرفتند.

انتهای پیام/ع

قدردانی از ۴۵۰ نفر از مدیران دفاتر شعب حوزه‌های قضایی مازندران
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی