کد خبر: ۶۱۵۰۲۱۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۱
اصفهان؛

رئیس دادگستری شهرستان خوروبیابانک گفت: حدود 70 درصد طلاق های شهرستان خوروبیابانک به خاطر نداشتن دلیل موجه از سوی متقاضیان به صورت توافقی انجام‌ می شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،جمال قوه ندوشن  بیشترین دادخواست های ورودی به حوزه قضایی را مطالبه مهریه بیان کرد و گفت: در سال 95 از مجموع 41 فقره پرونده مهریه، 41 پرونده نیز طلاق توافقی به ثبت رسیده است.

وی گفت: در سال 94 حدود 72 پرونده طلاق در دادگستری وارد شد که این رقم در سال گذشته به 66 فقره پرونده کاهش یافته است.

قوه ندوشن با بیان اینکه پارسال از مجموع 192 ازدواج ثبت شده،42 فقره منجر به طلاق شد افزود: در سال 94 از 142 ازدواج، 39 طلاق و در سال 93 از 165 ازدواج به ثبت رسیده 42 فقره طلاق صورت گرفت.

وی با اشاره به کاهش چشمگیر طلاق در شهرستان خاطرنشان کرد: طلاق های صورت گرفته نسبت به ازدواج در سال 94 از 27.5 درصد به 21.9درصد در سال 95 کاهش یافته است.

رئیس دادگستری شهرستان خوروبیابانک با اشاره به فعالیت مرکز ذات البین در این شهرستان گفت: به دلیل نبود مرکز مشاوره مستقل در دادگستری از ظرفیت مشاوران بهزیستی استفاده می شود هر چند کمبود مرکز مشاوره و مشاوران مجرب در امور خانوادگی شهرستان ملموس است؛ اما جبران این نقیصه می تواند در امر کاهش طلاق موثر باشد.

وی افزود: در سال 95 از مجموع سه هزار و 120 فقره پرونده در دادگستری سه هزار و 205 فقره مختومه شد و با کاهش حدود 85 فقره پرونده عملکردی مثبت داشتیم.
قوه ندوشن گفت:12 هزارو 834 فقره پرونده در سه سال گذشته در سامانه دادگستری به ثبت رسید که 962 پرونده کاهش یافت.

رئیس دادگستری خوروبیابانک تصریح کرد: پارسال در زمینه کیفیت پرونده های ثبت شده در دادگستری، 184 فقره پرونده در امور کیفری و بیشترین آمار مربوط به رانندگی بدون گواهینامه بوده که در افزایش تصادفات موثر است.

وی با اشاره به کاهش سرقت درخور و بیابانک افزود: 95 پرونده سرقت از 125 فقره پرونده ورودی به دادگستری در این زمینه کاهش یافت.

قوه ندوشن گفت: 90 درصد از سرقت های شهرستان توسط معتادان انجام می شود و سارقان هزینه مواد مخدر را از طریق فروش وسایل سرقتی تامین می کنند.

وی به کاهش جرایم زبانی در سال 95 نسبت به سال های 93 و 94 اشاره کردو گفت: در باب توهین از 139 پرونده به 73،تهدید از 101 پرونده به 70 و افترا از 95 پرونده به 56 فقره کاهش یافته است.

رئیس دادگستری خوروبیابانک گفت: اگر زبان خود را کنترل کنیم و به هر حرف نا مربوطی پاسخ مشابه ندهیم، بسیاری از مشکلات با سکوت حل می شود.

وی با اشاره به عملکرد مثبت در کاهش آمار خروجی پرونده ها افزود: پرونده قضایی در شهرستان در مدت سه سال گذشته 962 فقره کاهش نشان می دهد که خروجی پرونده بیشتر از ورودی آن شده است.
قوه ندوشن خاطرنشان کرد: از مجموع 545 پرونده ورودی به شورای حل اختلاف حدود 525 پرونده مختومه شده است.

وی افزود: جرایم خشن در این شهرستان وجود ندارد و از امنیت بالایی برخوردار است.
رئیس دادگستری خوروبیابانک با گرامیداشت یادو خاطره شهدای هفتم تیر و نامگذاری هفته قوه قضاییه گفت: دشمنان با به شهادت رساندن آیت اله بهشتی و یاران باوفایش خشم و کینه خود را از انقلاب اسلامی به نمایش گذاشتند.

 

انتهای پیام/م

 

کاهش چشمگیر طلاق در خوروبیابانک

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر