کد خبر: ۶۱۵۰۳۲۷
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۸
نعمتی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس گفت: دو تن از اعضای هیئت رئیسه با نمایندگان درخواست کننده سوال از رئیس جمهور برای رسیدگی به این موضوع جلسه‌ای برگزار خواهند کرد.

تصمیم هیئت‌رئیسه برای بررسی درخواست نمایندگان برای سوال از رئیس جمهوربهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به مصوبات امروز جلسه هیئت رئیسه خانه ملت گفت: تحلیف رئیس جمهور در روز شنبه 14 مرداد ماه با حضور مهمانان داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به درخواست تعدادی از نمایندگان برای سوال از رئیس جمهور به دلیل مشکلاتی که موسسات اعتباری به وجود آورده‌اند نیز بیان داشت: قرار شد دو تن از اعضای هیئت رئیسه مجلس یعنی آقایان وکیلی و کاتب جلسه‌ای را با نمایندگان درخواست کننده و طیب‌نیا وزیر اقتصاد، سیف رئیس کل بانک مرکزی و همچنین نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور برای بررسی سوال و حل و فصل این موضوع داشته باشند.

نظارت کمیسیون‌های تخصصی بر اجرای موادی از قانون برنامه

نعمتی با بیان اینکه قرار شد کمیسیون‌های تخصصی بر اجرای موادی از قانون برنامه نظارت داشته باشند تصریح کرد: کمیسیون‌های تخصصی موادی از قانون برنامه (قانون احکام دائمی برنامه و بودجه) ، قانون بودجه و همچنین دستگاه‌های متناظرشان را رصد و پیگیری کرده و گزارشاتی را درباره نحوه اجرای به نمایندگان در صحن علنی ارائه کنند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: قرار است جلسات مشترکی همه به صورت فصلی میان هیئت رئیسه مجلس و روسای کمیسیون‌ها تشکیل شود تا مواردی که نیاز به پیگیری بیشتر از سوی هیئت رئیسه یا کمیسیون‌ها دارد مورد بررسی قرار بگیرد.

انتهای پیام/

در این باره بیشتر بخوانید:

زمان دقیق مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اعلام شد

 
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر