کد خبر: ۶۱۵۰۴۴۸
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۸

روزنامه‌نگار سعودی به دلیل افراط‌گرایی در چاپلوسی پادشاه عربستان، از فعالیتش تعلیق شد.

تعلیق روزنامه‌نگار سعودی به دلیل تشبیه ملک سلمان با خداوندبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، ملک سلمان بن عبدالعزیز – پادشاه عربستان – با بالا گرفتن انتقادات، دستور داد روزنامه‌نگاری که وی را با خداوند برابر کرده بود، از کارش تعلیق شود.

ملک سلمان 81 ساله پس از آنکه در سال 2015 میلادی قدرت را در عربستان به دست گرفت، بارها از سوی خبرنگاران رسانه‌های محلی مورد تملق قرار گرفته است.

با این وجود، رمضان انزی -- مقاله‌نویس روزنامه الجزیره – در چاپلوسی پادشاه سعودی پا را فراتر گذاشت و ملک سلمان را با صفاتی که در دین اسلام مخصوص پروردگار است مانند "حلیم" و "شدید العقاب" توصیف کرده بود.

رویترز در ادامه آورده است: اختصاص دادن ویژگی‌های الهی یا انتساب نام‌های 99 گانه خداوند به افراد براساس آموزه‌های مدارس وهابیت ممنوع است.

روزنامه الجزیره در نهایت مجبور شد دیروز (شنبه) پیام عذرخواهی در این باره منتشر کند. رسانه‌های سعودی گزارش دادند پادشاه عربستان دستور اقدام علیه این روزنامه را صادر کرد.

روزنامه عکاظ در این باره اعلام کرد: ملک سلمان در پیامی به عواد بن صالح العواد – وزیر اطلاع رسانی عربستان – نوشت من از دیدن برخی این صفات در این مقاله (که برای من استفاده شده بود) مبهوت شدم. این موضوع باعث تشویش من شد. من آن را نمی‌پذیرم و این مقاله مورد تایید نیست.

این نخستین باری است که پادشاه عربستان از چاپلوسی‌های روزنامه‌نگاران انتقاد می‌کند. به نظر فشار افکار عمومی عربستان که متاثر از تفکرات افراط‌گرایانه است در این باره بی‌تاثیر نبوده است.

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل