کد خبر: ۶۱۵۰۶۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵

استاندار سیستان و بلوچستان از ورود کشتی 25 هزار تنی حامل کالاهای اساسی از تایلند،به بندرچابهار خبر داد.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،علی اوسط هاشمی استاندارسیستان وبلوچستان  با اشاره به استقبال شرکت های حمل و نقل و خطوط کشتیرانی به ویژه کشتیرانی جمهوری اسلامی از موقعیت ویژه بندر چابهار در سه ماه اول سال گفت: با توجه به نگاه ویژه دولت به این بندر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، استراتژی بندر چابهار تامین کالاهای اساسی مورد نیاز کشوراز طریق این بندر است .


وی افزود: هدف این بندر تسریع در تخلیه و کاهش هزینه های واردات کالا، تسهیل و ساده سازی فرآیند ترانزیت در مسیر چابهارـ میلک و رونق توسعه صادرات است.


هاشمی تصریح کرد: با توجه به زیرساختهای بندری و تجهیزات تخلیه و بارگیری مدرن، بستر مناسب برای تسهیل انجام فرآیندهای صادرات، واردات و ترانزیت کالا و کانتینر از طریق بندر چابهار فراهم شده است.


وی با اشاره افزایش راندمان بندر چابهار در سال جاری اظهار داشت: بندر چابهار با تخلیه و بارگیری 9هزارو722 TEU کانتینر در سه ماه اول سال جاری از رشد 99 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، برخوردار بوده است.


استاندار سیستان و بلوچستان همچنین از ورود 36 فروند شناور بالای هزارتن به بندر چابهار خبر داد و گفت: 413هزارو 184 تن مواد نفتی و غیر نفتی در سه ماهه نخست سال جاری در بندر چابهار تخلیه و بارگیری شد که از این میزان 192 هزار تن مواد غیر نفتی است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در بخش غیر نفتی 66درصدی افزایش یافت.


هاشمی گفت: با توجه به پیگیری های اداره کل بنادر و دریانوردی، کشتی 25 هزار تنی حامل کالاهای اساسی از بندر چانگ تایلند، امروز وارد این بندر شد و امید است با این روند، نقش آفرینی بندر چابهار در توسعه منطقه ای ، ملی و بین المللی افزایش یابد.

انتهای پیام/ع

تخلیه و بارگیری کانتینری در بندر چابهار 99 درصد افزایش یافت

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی