کد خبر: ۶۱۵۰۷۶۴
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
نانواکناری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: برای اقدامات خود از هیچ قدرتی اجازه نمی‌گیریم و به آن‌ها باج نمی‌دهیم.

ایران به هیچ قدرتی باج نمی‌دهد/حمایت ایران از ندا‌های آزادی بخش در سراسر جهانولی الله نانواکناری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در واکنش به اظهارنظر اخیر تایرون باخر عضو کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا و رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر حمایت از افراد وابسته و مخالف نظام در ایران گفت: دشمنی آمریکایی‌ها با کشور ما به زمانی برمی گردد که امام خمینی (ره) تاکید اصلی خود را بر استقلال کشور و رد قدرت‌های شرقی و غربی گذاشتند.

وی ادامه داد: از آنجایی که آمریکایی‌ها منافع خود را در خطر دیدند، توطئه‌های گوناگونی علیه ایران و براندازی نظام جمهوری اسلامی طراحی و عملیاتی کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به تحمیل ٨ سال جنگ به ایران یادآور شد: بعد از جنگ ایران و عراق هم آمریکایی‌ها با بهانه‌های مختلف درصدد از بین بردن حرکت‌های انقلابی ما بودند، اما همواره با شکست مواجه شدند.

وی با اشاره به حمایت سران آمریکا از سازمان‌های تروریستی و حمایت‌های مادی و تجهیزاتی از آنان گفت: آمریکا از گروهک هایی چون منافقین که خون بسیاری از مردم مظلوم را ریخته بود حمایت کرد و حتی اسم آنان را از لیست تروریست‌ها حذف کرد.

نانواکناری با بیان اینکه آمریکایی‌ها همواره درباره انرژی هسته‌ای ما طوری وانمود می‌کردند که ما به دنبال ساخت بمب هسته‌ای هستیم، اظهار داشت: اگر بخواهیم ادعا‌ها و اقدامات ناحق آمریکایی علیه کشورمان را فهرست کنیم، می‌توان در این باره کتابی منتشر کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه ما برای اقدامات خود از هیچ قدرتی اجازه نمی‌گیریم و به آن‌ها باج نمی‌دهیم، تاکید کرد: شعار استراتژیک و اعتقادی ما این است که نه زیر بار ظلم می‌رویم و نه ظلم می‌کنیم و از هیچ کشوری ابا نداریم وحاضریم در مقابل تهدیدات علیه کشورمان جانفشانی کنیم.

نانواکناری در رابطه با نقش ایران در آزادسازی موصل و شکست‌های پیاپی گروه‌های تروریستی گفت: ایران موافق ندا‌های آزادی بخش سراسر جهان است و در هر جای دنیا که ندا آزادی سر داده می‌شود، به آنان کمک می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم جهان زیر بار ظلم رود.

وی با اشاره به کمک‌های نیرو‌های انقلابی و مردمی ما در دفاع از مردم مظلوم و مسلمان منطقه و جهان خاطر نشان کرد: ایران نقشی محوری در آزادسازی شهرهایی چون موصل، حلب و دمشق داشته چرا که نیرو‌های مردمی و سپاه خود را در جهت مشاوره به سوی نیرو‌های کشورهایی، چون عراق، سوریه، لبنان و فلسطین فرستادیم و امیدواریم که دیگر سنگر‌های اشغال شده توسط گروه‌های تروریستی، چون داعش هم باز پس گرفته شود و صلح و امنیت در منطقه و جهان برقرار شود.

انتهای پیام /

ایران اجازه نمی دهد جهان زیر بار ظلم رود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر