کد خبر: ۶۱۵۰۸۷۵
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
مشهد؛

مشارکت هنرمندان و فرهیختگان فرهنگی نقطه عطف اهداف و برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر مشهد است.

مشارکت هنرمندان و فرهیختگان نقطه آغاز برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامیبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از مشهدمحمد کاظم دبیری، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد گفت: مشارکت هنرمندان و فرهیختگان از یک طرف و مشارکت مراکز، موسسات و آموزشگاه‌های ازاد و شرکت‌های سینمایی و انجمن‌های فرهنگی و هنری از سویی دیگر نقطه آغاز برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر مشهد به شمار می‌روند.


وی در خصوص پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری، افزود: در ابتدا باید به سمتی حرکت کنیم که توانمندسازی‌های لازم صورت گیرد و تاثیر این توانمندسازی در برنامه‌های اجرایی و عملیاتی که در حوزه‌های مختلف فکری، برنامه‌ریزی و اندیشه‌ای است، خود را نشان دهد چراکه تخصصی شدن مراکز، موسسات و رویکرد موضوعی برای بعضی از اقدامات یک ضرورت محسوب می‌شود.


رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد گفت: به عنوان مثال، موسسات و انجمن‌ها نقش‌های جدی‌تری را در حوزه شعر، ادبیات، کودک و نوجوان، اوقات فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، ارتقا متون نمایشنامه و فیلم‌نامه ایفا می‌کنند و می‌توان برای کیفیت بخشیدن به نشر و کتاب از ظرفیت‌های فعلی استفاده کرد.


وی افزود: یکی از راهکار‌ها برای پیشبرد اهداف، تشکیل پاتوق‌های فرهگی هنری است که می‌توان در حوزه شعر، شعر‌آیینی، شعر معاصر، ادبیات کودک و نوجوان، تعزیه، نمایش، نمایش‌نامه‌خوانی، داستان، رمان، فیلم‌نامه، نمایشنامه و حتی در حوزه هنر‌های تجسمی و موضوعات مختلف که به تدریج برنامه‌های مقدماتی لازم شکل می‌گیرد؛ می‌توان اقدامات بسیار خوب و مفیدی را آغاز کرد.


رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد گفت: این تعامل را می‌توان میان عناصر فرهنگی هنری، مراکز و موسسات به وجود آورد تا در ارتقای خدمات فرهنگی هنری، تولیدات و آثار فرهنگی تاثیر گذاشت و علاوه بر این ویژگی، در رونق اقتصاد فرهنگی، ظرفیت‌های بخش خصوصی و عمومی، سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی حمایت‌هایی را انجام داد.


دبیری افزود: در این زمینه باید همکاری‌های لازم صورت گیرد و با تعامل با اصحاب فرهنگی زیرساخت‌های بسیار خوبی را در شهر مشهد به وجود آوریم و در حال حاضر نزدیک به ١٥ سالن سینما، تا آخر سال توسط بخش خصوصی به شهر اضافه خواهد شود که بخشی از آن در پروژه اطلسیه وجود دارد.


وی ادامه داد: در نهایت یکی از کار‌هایی که ما به دنبال آن هستیم؛ ظرفیت‌های مورد نظر برای خروج آثار فرهنگی هنری و ارائه خدمات است که باید انجام و روش‌هایی را پیش‌بینی کنیم که شناخت و شکوفایی استعداد‌ها منجر به رویداد‌های مهمی مانند هنری، سینمایی و ادبی شود.


انتهای پیام// ز.‌ی

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر