کد خبر: ۶۱۶۸۹۲۹
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰

مردم عراق معتقدند فتوای آیت‌الله سیستانی و دعوت مردم به مقابله با داعش زمینه‌ شکست این گروهک تروریستی را فراهم کرده است.

فتوایی کوتاه از مرجع دینی زمینه ساز شکست داعش در عراق+ فیلمبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نقش مراجع و علمای دینی برای دعوت مردم در حفظ اسلام و کیان کشورهای اسلامی انکارناپذیر است، نمونه بارز آن نقش مراجع برای آگاه سازی مردم و مقابله با ستم و در نتیجه پیروزی انقلاب اسلامی است که الگویی ناب برای دیگر کشورهای آزادی‌خواه به شمار می رود.

این نقش مهم در میان مسلمانان همیشه مورد احترام و در بزنگاه‌ها برای مردم نجات بخش بوده است، یکی از نمونه‌های بارز و نزدیک تاثیر فتوای مراجع بر مردم در وضعیت فعلی عراق و مقابله با داعش دیده می شود.

پس از اینکه بخش های مهمی از عراق به اشغال داعش درآمد، آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر جهان تشیع جهاد را واجب اعلام کرده و گفته بود هرکسی در جنگ با داعش کشته شود شهید است.

این جملات کوتاه ده ها هزار نفر را بسیج کرد تا در مقابله با داعش اعلام آمادگی کرده و گروه‌های مردمی را برای دفاع از خاک عراق تشکیل دهند.

پس از پیروزی‌های حاصل شده در عراق به خصوص بازپس گیری شهر مهم موصل، آیت الله سیستانی بار دیگر در میانه جنگ فتوا داد گرچه پیروزی‎ها آغاز شده اما ماندن در جبهه ها تا پیروزی کامل واجب است.

با فتوای این مرجع دینی امروز سرنوشت عراق به گونه‌ای دیگر رقم خورده است.

سردار سلیمانی نیز در خصوص نقش آیت الله سیستانی در پیروزی های عراق گفته است : این پیروزی برخاسته از حکمت و تقوای یک مرد برجسته در یک خانه محقر است و آن شخصیت بزرگ، عظیم و عالِم اسلامی، حکیم آیت الله سیستانی است.

فیلمی را در ادامه خواهید دید که مردم عراق در آن از نقش آیت الله سیستانی در پیروزی‌های این کشور می گویند.

انتهای پیام/

فتوای آیت الله سیستانی برای مقابله با داعش

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر