کد خبر: ۶۱۶۹۵۷۴
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
شهردار قم خبر داد؛

شهردار قم گفت: ۵ میلیارد یورو برای قطار شهری هزینه می‌شود که باید در نهایت به آسایش مردم منجر شود.

سرمایه‌گذاری ۵ میلیارد یورویی برای قطار شهری قمبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، سید مرتضی سقائیان نژاد با حضور در دویست و سی و هشتمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات شهید باکری برگزار شد، با اشاره به تلاش‌های شهرداری در حل معضلات شهری اظهار داشت: تعامل مشترک شهرداری با مردم روزبه‌روز استوارتر و دامنه‌دار تر می‌شود.

شهردار قم با اشاره به جلسه اخیر مسئولان استان با وزیر راه، افزود: تمامی مسئولان استان بر اینکه قطار شهری باید از مسیر زیرزمینی عبور کندمتفق‌القول هستند.

وی هدف از اجرای پروژه‌های شهرداری را آسایش مردم دانست و گفت: 5 میلیارد یورو برای قطار شهری هزینه می‌شود که باید درنهایت به آسایش مردم منجر شود.

شهردار قم ادامه داد: هزینه فاینانس های مربوط به‌ قطار شهری از کشور چین تأمین شده است که به خاطر کمبود منابع مالی، بر سر مسیر عبور زیرزمینی یا روی زمین بین مسئولان استان و وزارت راه اختلاف وجود دارد.

شهردار قم بابیان برخی موارد اختلافی بین مسئولان استان و وزارت راه تأکید کرد: مسئولان استانی بر محوریت خط دو قطار شهری در حرم مطهر اصرار دارند اما مسئولان وزارت راه مصمم هستند تا خط دو مترو را به ایستگاه مرکزی متصل کنند.

سقائیان نژاد تصریح کرد: برای رفع ابهامات موجود یک فرصت یک ماهه دیگر در اختیار شهرداری قرار گرفته است اما شهرداری به‌هیچ‌عنوان موافق عبور قطار شهری از روی زمین نیست.

شهردار قم ادامه داد: اصرار وزارت راه بر عدم برچیدن خطوط راه آهن شهری از سطح شهر است و ایستگاه‌های مرکزی نیز باید حفظ شود و قطار شهری نیز به آن متصل شود.

وی با اشاره به کشیده شدن دیوار بر محدوده خطوط راه آهن در مناطق شهری تأکیدکرد: این اقدامات نباید در زیباسازی شهری مغایرت داشته باشد و مانع از ایجادآلودگی‌های صوتی و امنیتی شود.

شهردار قم با اشاره به رفع موانع در اجرای پروژه فرودگاه قم بیان کرد: در جلسه اخیر با وزیر راه مجوز ساخت آن نیز دوباره وصول شد و ادامه این طرح نیز در حال پیگیری است.

انتهای پیام /ز

قطارشهری قم باید به صورت زیرگذر باشد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر