کد خبر: ۶۱۷۰۴۹۳
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۶ - ۰۴:۳۰

استفاده از کلمات و جملات مناسب در گفتگو باعث استحکام زندگی مشترک خواهد شد.

کلماتی که در گفتگو با همسرتان باید رعایت کنیدوجیهه مشهدی نبی روانشناس و مشاور خانواده در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اظهار کرد: یکی از روش‌های بیان احساسات و عشق نسبت به همسر، بیان کلمات و جملات محبت آمیز و عاشقانه در گفتار  با همسر است  که نباید نقش این کلمات را در تقویت صمیمیت کمرنگ دانست.

وی افزود: استفاده از کلمات تایید کننده، به معنای ابراز رضایت از رفتار و گفتار طرف مقابل است و این کار به دو شکل تایید مستقیم آن رفتار و یا غیر مستقیم که به صورت بازگو کردن نکات مثبت فرد است، انجام می شود.

مشهدی نبی ادامه داد: استفاده از کلمات عاشقانه مانند جمله دوستت دارم و همچنین بکارگیری کلمات دلگرم کننده که به خصوص در هنگام سختی ها و مشکلات بکار رود می تواند باعث افزایش امید و اعتماد به نفس شخص شود.

این روانشناس خانواده خاطر نشان کرد: هرگز نسبت به همسر خود حتی به شوخی نیز کلمات تحقیر کننده را بکار نبرید به خصوص در جمع دیگران، زیرا موجب شکسته شدن غرور و شخصیت او خواهد شد و ممکن است تا سالیان طولانی نیز آن را بخاطر بسپارد.

وی با بیان اینکه گفتگو با یک مكالمه طولانی, هنری است كه گاهی اوقات با جر و بحث‏های بیهوده قطع می‏شود، تصریح کرد: همان گونه كه ارتباط میان زوجین مهم‏ترین اساس زندگی است، مشاجره و بکارگیری کلمات ناشایست و توهین آمیز نیز عامل تخریب آن است.

مشهدی نبی در پایان، با تاکید بر اینکه گفت‏گویی كه پایان خوشی دارد را نشانه صمیمیت دانست،گفت: در این شرایط هر یک از طرفین، خواسته دیگری را می‌داند و از این كه آزادانه صحبت کرده، منظور یكدیگر را بفهمند و از کلمات محبت آمیز استفاده کنند، لذت می‏ برند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر