کد خبر: ۶۱۷۵۱۹۷
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
کد خبر : ۶۱۷۵۱۹۷
معاون فناوری ریاست جمهوری مطرح كرد:

ستاری گفت: در گذشته تصور می شد كه خودروهای هوشمند و برقی سهم یک تا دو درصدی در بازار خودرو خواهند داشت، اما با ورود"تسلا" پیش بینی ها بر هم خورد و اكنون همه به دنبال ساخت و تولید خودروهای هوشمند هستند.

لزوم توجه به تکنولوژی های روز دنیا درخودروسازی/در آینده خودروهای هوشمند سهم بیشتری در بازار خواهند داشت به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، سورنا ستاری معاون فناوری رئیس جمهور در مراسم رونمایی از موتور ملی سه سیلندر اظهار داشت: قرارداد همکاری تولید این موتور قبل از برجام منعقد شده بود و نگرانی هایی برای تحقق آن وجود داشت كه اكنون منجر به تولید این موتور شده است.

وی در ادامه افزود: باید به سمت انتقال تكنولوژی های روز دنیا و طراحی حركت كنیم، چراكه پیشرفت در حوزه فناوری سرعت بسیار بالایی دارد.

ستاری با اشاره به لزوم توجه به خودروهای هوشمند گفت: در گذشته تصور می شد كه خودروهای هوشمند و برقی سهم یک تا دو درصدی در بازار خودرو خواهند داشت، اما با ورود"تسلا" پیش بینی ها بر هم خورد و اكنون همه به دنبال ساخت و تولید خودروهای هوشمند هستند.

معاون فناوری رئیس جمهور با بیان اینكه دیدگاه و ایده متفاوت در تولید به همراه استفاده از تكنولوژی روز دنیا لازمه رسیدن به اهداف است، گفت: اكنون درجهان جاده هایی وجود دارد كه خودرو هوشمند بدون توقف شارژ می شود و ما نباید از سرعت فناوری و پیشرفت تكنولوژی جا بمانیم و باید به این سمت حركت كنیم.

وی تصریح كرد: بحث تحقیق بر روی خودروهای هوشمند یكی از اولویت های معاونت فناوری ریاست جمهوری است و اكنون هزینه زیادی در استارتاپ ها در خصوص این موضوع در جهان انجام می شود.

ستاری در پایان بیان كرد: خوشحالم از اینكه می بینم یک شركت خودروسازی داخلی با خارجی ها همكاری تولید و تضمین بازار انجام داده است.

انتهای پیام/

موتور ملی سه سیلندر رونمایی شد

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر