کد خبر: ۶۱۷۸۸۲۴
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۵

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به مناسبت میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر یادداشتی برای دختران کار نوشت.

یادداشت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای دختران کاربه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ امروز، روز دختر است. در اندیشه خود، دختران کارگری را به خاطر می آورم که صبح زود برای اینکه از سرویس جا نمانند، خواب آلود از خانه بیرون می زنند و پس از ساعتها کار  و اضافه کاری  شامگاهان به خانه برمی گردند، دختران زیادی را دیده ام که نان آور خانه هستند و با کار و تلاش سخت اما شرافتمندانه، پدر و مادر از کار افتاده و چند بچه قد و نیم قد را تامین معاش می کنند.

به دخترانی فکر می کنم که معلولیت دارند و به سنت فرهنگی غلط یا بر اثر ناتوانی مالی در کنار امامزاده ها و یا در کوچه، پس کوچه ها رها می شوند و ما امروز، در بهزیستی خانواده آنها شده ایم.

به میلیونها دختری می اندیشم که با آرزوهای بزرگ در کودکی به عروسکهای خود جان بخشی و روح بخشی می کنند و در میان اشکال مختلف، زندگی را ترسیم می کنند و در ذهن خود برای آینده، آرزوهای بزرگ می پرورانند.

در این میان، آتنا و ستایش که قربانی خشونت جنسی شدند و یا امثال "سهیلا جورکش" و "سپیده" و بسیار دخترانی که قربانی اسیدپاشی شدند، "لیلا" و "سارا" که آسیب پذیر مادرانی بیمار شدند، "فرزانه" دختری که در خانواده ناهنجار باید از خود مراقبت کند، "دختران شین آباد" و دختران دیگری را نیز به یاد می آورم که به دلیل تبعیض و فقر قربانی می شوند.

نجوای دختری در یکی از مراکز آسیب های اجتماعی ، در ذهنم تداعی می شود که می گفت: "دختر، در این جامعه، امنیت می خواهد، آرامش و اعتماد می خواهد." امنیتی که گاهی ، جامعه از او سلب می کند، آرامشی که از او می ربایند و اعتمادی که نوعی از رفتارها در جامعه، آن را به یغما می برد.

امروز، روز دختر است، روز همه دختران. بیایید به دختران نه با نگاه جنسیتی به عنوان نیمی از جامعه، بلکه به عنوان جامعه آفرینان نگاه کنیم. زمینه امنیت و آسایش آنها را بیش از گذشته فراهم کنیم و هراس آینده را از آنها بزداییم. با دختران مان مهربان تر باشیم. به بهانه این روز، مسئولیت هایمان در قبال دختران این سرزمین را مروری دقیق تر کنیم.

چه سنت نیکویی است که روزهایمان را با یاد اسوه های اخلاقی، فرهنگی و دینی مان نام گذاری می کنیم. میلاد حضرت معصومه (س) که به همان سنت نیکو، روز دختر نامیده شده را به همه دختران عزیز ایرانی، تبریک می گویم. زندگی تان همراه با آرامش. برایتان از خداوند مهربان، دل شاد و زندگی سرشار از خوشبختی آرزو می کنم.

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
آقای وزیر یک یادداشت هم برای بیکاران ، و او نهایی که بدلایل واهی از کار بیکار شدن بفرستید ، شرایط سال ۹۶ هم از شرایط بیکاری ۹۵ بهتر نشده که هیچ رو بدتر شدن هم شده است
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل