کد خبر: ۶۱۹۹۰۱۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰
همراه با شهدا؛

شهیدعباس حیدری پس از مطالعه در آثار معلم شهید شریعتی سعی نمود جوانان روستایی را به مكتب این متفكر بزرگ آشنا كند .

زندگینامه شهید عباس حیدریبه گزارش خبرنگارحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛شهید عباس حیدری در سال 1323 در یكی از روستاهای شیراز بنام جوادیه ( كوشك بی بی چه سابق ) در یك خانواده مستضعف به دنیا آمد .
دوران تحصیلات ابتدایی را در همان روستا گذراند و سیكل اول متوسطه را در یكی از مدارس قصرالدشت كه در شش كیلومتری شیراز قرار دارد ، به پایان رساند و بالاخره مدرك دیپلم را در سال 42 در دبیرستان ابوذر شیراز اخذ نمود . در سال 46 به عنوان تكنسین مخابرات در وزارت پست وتلگراف ، قسمت ماكرویو شروع به كار كرد .

شهید حیدری پس از شروع انقلاب در سال 42 به رهبری امام خمینی با آشنایی به خط حركت امام به تحقیق در زمینه های ایدئولوژیك روی آورد .


شهید معتقد بود كه برای شروع به آگاهی دادن مردم بایستی از جوانان روستایی شروع نمود ، چون این جوانان زمینه پذیرش افكار سالم را بیشتر دارند بیشتر صادق هستند.

شهید مبارزه اش را در همان روستایی كه در آن متولد شده بود ، آغاز كرد . پس از مطالعه در آثار معلم شهید شریعتی سعی نمود جوانان روستایی را به مكتب این متفكر بزرگ آشنا كند .


پس از چندی به وسیله ساواك مورد تعقیب قرار گرفته و از آن پس مبارزه اش شكل مخفیانه به خود گرفت . در سال 56 برای جلوگیری از مبارزاتش او را به بوشهر منتقل ساختند و ایشان بلافاصله فعالیتش را در آنجا ادامه داد . با تشكیل هسته های مقاومت و مطالعاتی ، در پیشبرد انقلاب اسلامی تلاش زیادی نمود .


رشته تخصصی وی مخابرات بود . در دوران اوج انقلاب نقش مهمی در جهت مخابره پیام های امام (ره)به شهرهای ایران و به خصوص قم ایفا نمود .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و هنگام انتخابات مردم بوشهر با شناختی كه از وی داشتند او را به نمایندگی در مجلس شورای اسلامی برگزیدند و از آن پس با اعتقاد و علاقه كامل به خط امام (ره)، مبارزه اش در شكل و مرحله جدید در سنگری جدید ادامه یافت . تا اینكه در اثر انفجار بمب در دفتر مركزی حزب جمهوری اسلامی این میعادگاه پیروان خط امام در 7 تیر ماه 1360 ، به دست ایادی استكبار جهانی به سركردگی آمریكای جنایتكار به شهادت رسید و به آرزوی دیرینه اش دست یافت .

انتهای پیام /

بیوگرافی شهید عباس حیدری

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر