کد خبر: ۶۱۹۹۳۷۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱

نشست علمی "رسانه و مهاجرت " به همکاری انستیتوت صلح ، رسانه و حکومتداری خوب و با حضور وزیر امور مهاجرین و عودت‌کنندگان در کابل برگزار شد.

نشست علمی به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، در اين نشست که در مركز اطلاعات و رسانه هاى حكومت برگزار شد، نقش رسانه ها در مدیریت و کنترل مهاجرت های غیر قانونی ، افزايش روند برگشت مهاجرين و استفاده از فرصت هاى مهاجرت مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

سيد حسين عالمى بلخى وزير امور مهاجرين و عودت كنندگان، با اشاره به چالش های فراروی مهاجرین، به فرصت های این موضوع اشاره نموده گفت که با توجه به نزدیک به ۴۰ سال جنگ در کشور و نرخ بیکاری ۳۷ فیصدی؛ مهاجرین نقش اساسی در رشد اقتصادی کشور داشته است. طوری که در سال گذشته حدود ۷ میلیارد دالر از آدرس مهاجرت به اقتصاد کشور سرازیر گردیده است.

وزير امور مهاجرين نقش رسانه ها را در بحث مهاجرت مهم عنوان کرده گفت رسانه ها مي‌توانند در جلوگيرى از مهاجرت هاى غير قانونى و برگشت مهاجرين متخصص و با ظرفيت نقش مهمى را ايفا نمايند.

سیده مژگان مصطفوی سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت: رسانه ها نقش رهبرى و كنترول را در جامعه دارد وى از رسانه ها خواست تا در زمينه مديريت مهاجرت با وزارت امور مهاجرين همكار باشند .

احمد كميل ميرشادبيگ رييس انستیتوت صلح ، رسانه و حکومتداری خوب در سخنرانى خود كميته را كه متشكل از وزارت امور مهاجرين ، اطلاعات و فرهنگ و ديگر نهادهاى ذيربط باشد، براى نقش رسانه ها در مهاجرت پيشنهاد نمود .

علی رضا موحدی رییس تحقیق و معلومات وزارت امورمهاجرین وعودت کنندگان پیرامون بهره گیری از سمینار ها و نشست های علمی صحبت نمود.

در پايان نشست داكتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین در جمع بندی نشست با اشاره به مشکلات موجود مهاجرین افغان در کشورهای میزبان، از رسانه های آزاد خواست که در حل مسائل اجتماعی به خصوص در کاهش مهاجرت های غیر قانونی نقش فعال داشته باشند.

این نشست یکی از پیش نشست های سومین سمینار علمی - تخصصی مهاجرت، فرصت ها و چالش هاست که با ابتکار وزارت امور مهاجرین برگزار گردیده بود.

 انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل