کد خبر: ۶۲۰۰۱۸۱
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۷
قدیمی خبر داد

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از شناسایی و جذب ۱۰ هزار و ۷۱۶ متکدی و بی خانمان در تهران طی چهار ماه اول سال خبر داد.

شناسایی و جذب ۱۱ هزار متکدی و کارتن‌خواب در چهار ماه نخست سال جاری به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رضا قدیمی مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: از میان ۱۰ هزار و ۷۱۶ مددجوی جذب شده، ۲ هزار و ۶۲ نفر متکدی و ۸ هزار و ۶۵۴ نفر بی خانمان بودند. همچنین ۹ هزار و ۴۵۹ نفر از این افراد را مردان و هزار و ۲۵۷ نفر را زنان تشکیل دادند.

وی با اشاره به جذب ۲۱۱کودک حین جذب متکدیان و بی خانمان ها گفت: همان طور که بارها اعلام شد شهرداری تهران هیچ گونه مسئولیتی در قبال جمع آوری و ساماندهی کودکان ندارد. با این وجود، گاهی اوقات همراه بزرگسال، کودک یا کودکانی مشاهده می شود و ما نمی توانیم همزمان با جذب بزرگسال، کودک را در خیابان رها کنیم. بر این اساس، کودکانی که همراه بزرگسالان هستند همزمان جمع آوری و بعد به مراکز بهزیستی تحویل داده می شوند.

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر نحوه ساماندهی افراد جذب شده در مراکز شهرداری بیان کرد: طی ۴ ماه اول سال هزار و ۶ نفر به سامانسرای اسلامشهر و ۴۷۲ نفر به سامانسرای لویزان منتقل شدند. ضمن اینکه، از مجموع افراد جذب شده ۸ هزار و ۲۲۹ نفر به مددسرای مردان و ۶۳۰ به مددسرای زنان منتقل شدند.

قدیمی ادامه داد: در میان تمامی افراد جذب شده، ۲۲ نفر خواهان ترک مواد مخدر و بازگشت به زندگی عادی بودند که این افراد به مراکز بهبودی ارجاع داده شدند. البته تعدادی از افراد برای بار اول جذب شده بودند که در این مورد بعد از حضور خانواده و اخذ تعهد کتبی، فرد به خانواده تحویل داده شد.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد از مراجعه مددجویان به مددسراها تکراری هستند، گفت: در صدد هستیم تا برای شناسایی برخی از مددجویان و تشخیص دقیق مددجویان تکرار زیرساخت نصب دستگاه اسکن قرنیه را فراهم کنیم.

قدیمی گفت: در حال حاضر برخی از مددجویان یا کیس های تکرار در صورتی که شب ها به اتوبوس های گشت نرسند، به طور دسته جمعی از ایستگاه اتوبوس خاوران ماشین می گیرند و به مددسرا می آیند.

انتهای پیام/

مراجعه مجدد 90 درصد از مددجویان به مددسراها

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر