کد خبر: ۶۲۰۱۸۶۵
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۹

رئیس بخش نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی ایلام گفت: ذبح مرغ خارج از کشتارگاه ممنوع و مخاطره آمیز است.

ممنوعیت کشتار و عرضه مرغ زنده خارج از محیط کشتارگاه

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام،سعید صیدیوسفی بیان کرد:عرضه مرغ زنده و مصرف گوشت مرغ درحالی که در شرایط غیر بهداشتی و بدون نظارت دامپزشکی کشتار و عرضه شده سلامت مصرف کنندگان را به مخاطره می اندازد.


وی همچنین به کمبود کشتارگاه در استان ایلام اشاره و آن را از عوامل شیوع پدیده غیر بهداشتی عرضه مرغ زنده و یا ذبح در شرایط و مکان های غیر بهداشتی عنوان کرد.


یوسفی گفت: یک کشتارگاه سپید مرغ مانشت با کشتار 2 هزار قطعه مرغ در روز تنها کشتارگاه مرغ فعال استان ایلام است.


وی افزود: با این وجود بسیاری از فروشندگان و عرضه کنندگان مرغ مورد نیاز را از تنها کشتارگاه فعال استان یا استان های همسایه تامین می کنند.


صیدیوسفی یادآور شد: برای رفع مشکل کمبود کشتارگاه مدرن در استان ایلام مجوز تاسیس و ایجاد چهار کشتارگاه صادر شده است که کشتارگاه های در حال ساخت کارزان از توابع سیروان و آبدانان در آینده نزدیک به بهره برداری می رسند.


وی با بیان اینکه کشتار و مصرف مرغ زنده مخاطرات زیستی برای محیط و مصرف کنندگان دارد، تاکید کرد: هیچگونه نظارتی بر روی سلامت مرغ های ذبح شده در خارج از کشتارگاه نمی شود.


صیدیوسفی افزود: به منظور حفظ سلامت مصرف کنندگان و با توجه به اینکه طیور عامل انتقال برخی بیماری های مشترک انسان و دام از جمله آنفولانزای فوق حاد پرندگان هستند، نظارت بر سلامت مرغ قبل، حین و بعد از کشتار در کشتارگاه ها انجام می گیرد.


وی با بیان اینکه با فروشندگان و عرضه کنندگان مرغ زنده به طور جدی برخورد می شود، یادآور شد: در ماه گذشته 21 واحد متخلف عرضه گوشت و مرغ غیر بهداشتی درایلام پلمب شد.

انتهای پیام/ع

عرضه و کشتار مرغ خارج از کشتارگاه ممنوع می باشد

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی