کد خبر: ۶۲۰۱۹۸۹
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم:

صبوری گفت:بخشی از مناطق مسکونی استان قم در حریم گسل‌ها واقع‌شده است.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم؛حسن صبوری ،مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت:  تشکیل کارگروه مخاطرات زلزله و لرزش‌های لایه زمین و ابنیه در استان قم  به علت واقع‌شدن شهر قم روی کمربند زلزله، گسل‌ها و حریم آن در قم مورد مطالعه مجدد قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: تهیه نقشه جدید گسل‌ها را در مرحله مشاوره ،  طرحی که چند سال گذشته تهیه‌شده موردبازنگری و مشاوره مجدد قرارگرفته و به شورای عالی معماری و شهرسازی برای محدود کردن ساخت‌وساز‌ها ارائه می‌شود.

صبوری بیان کرد:اعتبار طرح تحقیقاتی فرونشست زمین در استان قم را حدود 650 میلیون تومان  و  اعتبار این طرح تحقیقاتی از طریق استانداری تأمین‌شده و برای جلوگیری از آسیب‌های که به علت فرونشست زمین به ابنیه استان وارد می‌شود در دستور کار این اداره قرار گرفت است.

وی  تصریح کرد:با اشاره به مشکل فرونشست زمین در مناطق خشک کشور ، به علت بهره‌برداری بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی در کشور، بحث فرونشست زمین در قم نیز مطرح بوده ولی متأسفانه عدد و میزانش هنوز مشخص نیست و این طرح در قالب یک طرح مطالعاتی به مرکز تحقیقات وزارت مسکن و شهرسازی ارائه‌شده است.

صبوری ادامه داد:راهکارهای ارائه‌شده مشاوران را لازم الاجرا است و باید هر چه سریع‌تر راهکارهای مشاورین طرح مطالعاتی فرونشست زمین و کارگروه مخاطرات زلزله و لرزش‌های لایه زمین و ابنیه به مرحله اجرایی رسیده تا بتوانیم قبل از وقوع هرگونه حادثه عملیات پیشگیری را انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد:متأسفانه بخشی از مناطق مسکونی استان قم در حریم گسل‌ها قرار واقع‌شده و باید هر چه سریع‌تر ساخت‌وساز‌ها در این مناطق محدود شودوگسل و حریم گسل‌ها را در مناطق مسکونی مورد توجه قرارداد .

انتهای پیام/ح

پیشگیری از وقوع حادثه

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر