استاندار خراسان رضوی؛

اقدامات کاهش آلودگی هوا باید با شرایط مردم تناسب داشته باشد

باید اقداماتی که در راستای کاهش آلودگی هوا انجام می‌شود با شرایط مردم نیز تناسب داشته باشد تا مردم با اجرای طرح‌های مختلف دچار مشکل نشوند.

اقدامات کاهش آلودگی هوا باید با شرایط مردم تناسب داشته باشدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از مشهد؛علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در نشست کمیته ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان با بیان اینکه سلامت ارتباط بسیار زیادی با هوای پاک دارد گفت:برای داشتن عوای پاک باید سامانه حمل و نقل عمومی گسترش یافته و مجموعه‌های مختلف توجه بیشتری به خدمات الکترونیکی داشته باشند.

وی افزود: با افزایش هزینه‌ها در خصوص معاینه فنی خودرو مردم ترغیب به این کار نمی‌شوند، باید هزینه‌های معاینه فنی به صورت گسترده کاهش یابد تا مردم به انجام معاینه فنی خودرو‌های خود ترغیب شوند.

استاندار خراسان رضوی گفت: همچنین جریمه اخذ شده بابت آلایندگی‌های خودرو معنای خاصی ندارد بلکه باید این پول برای از بین رفتن آلایندگی هزینه شود. این مهم نیازمند فرهنگ سازی عمومی است تا سازمان‌های مردم نهاد نقش موثر خود را در این خصوص ایفا کنند.

رشیدیان بر لزوم توسعه فضای سبز عمومی در مشهد تاکیدکرد و افزود: باید در خصوص اجرای طرح کاهش آلودگی هوای شهر مشهد برنامه ریزی گسترده و مناسب اعمال شود، بدون ارزیابی و بررسی مشکلات مختلف نمی‌توان فعالیت مناسبی انجام داد و نتیجه درخورد دریافت کرد.

وی از فعالیت‌های سازمان محیط زیست در سال‌های اخیر تقدیرکرد وگفت: تفاهمنامه‌های ارزشمندی در خصوص کاهش آلایندگی هوا صورت گرفته و امیدواریم سازمان‌ها و نهاد‌های مختلف به تعهدات خود در این زمینه عمل کنند.

استاندار خراسان رضوی در خصوص حوادث و تلفات جاده‌ای هم گفت: پیشگیری از حوادث و سوانح جاده‌ای امر مهم و ضروری است که باید مدنظر دستگاه‌های مختلف قرار گیرد.

رشیدیان افزود: فرمانداران شهرستان‌ها موظفند نقاط حادثه خیز را شناسایی و علل این حوادث را احصا نموده و نسبت به رفع مشکلات موجود اقدام کنند.

وی راه اندازی استراحتگاه‌های بین جاده‌ای را برای کاهش تصادفات ضروری توصیف و گفت: آستان قدس رضوی برای ساخت استراحتگاه‌ها اعلام آمادگی کرده لذا با هماهنگی لازم برای ساخت چنین مجموعه‌هایی در جاده‌های استان دنبال شود.

استاندار خراسان رضوی افزود: شرکت‌های بیمه گر نیز باید درخصوص کاهش سوانح و تلفات جاده‌ای مشارکت داشته باشند، زیرا حضور آن‌ها به عنوان یک سرمایه گذاری بلندمدت محسوب می‌شود.

گفتنی است:در چارچوب 'طرح کاهش آلودگی هوای مشهد' قرار است از ابتدای آبان ماه آتی با خودرو‌های فاقد معاینه فنی در سطح این کلانشهر برخورد قانونی صورت گیرد. روزانه یک میلیون خودرو در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد رفت و آمد می‌کنند.


انتهای پیام//ف. ج.
 


برخورد قانونی با خودرو‌های فاقد معاینه فنی درمشهد

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر