کد خبر: ۶۲۱۱۱۸۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۳

هزاران تن از مردم جوزجان و برخی ولایت‌های دیگر در شمال کشور با راه اندازی همایش بزرگی در شهر شبرغان مرکز این ولایت، حمایت‌شان را از ائتلاف برای نجات مردم افغانستان اعلام کردند.

همایش مردمی در حمایت از ایتلاف نجات افغانستان در شبرغان برگزار شدبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، در این همایش مردم جوزجان با سر دادن شعارهای "جنرال دوستم برای ما خط قرمز است"، حمایت‌شان را از رهبران ایتلاف ملی نجات افغانستان اعلام کردند و تاکید ورزیدند که در برابر هرگونه توطئه ایستادگی خواهند کرد.

تجمع‌کنندگان در این همایش می‌گفتند که حکومت با ایجاد توطئه به آدرس رهبران ایتلاف نجات افغانستان می‌خواهند به حکومت‌شان ادامه دهند؛ اما سران ایتلاف به حمایت مردم به این "استبداد، تعصب و تبعیض" سرخم نکرده و نخواهد کرد.

آنان حضور جامعه جهانی را در افغانستان یک ضرورت مبرم عنوان داشته و تاکید داشتند که از حضور جامعه حمایت می‌کنند، اما اقدامات تک فردی و تک قومی در امور حکومت‌داری را نمی‌خواهند.

باتور دوستم پسر ژنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری و رییس حزب جنبش ملی افغانستان گفت: "ایتلاف ملی برای نجات افغانستان به منظور آوردن اصلاحات و خیر در نظام افغانستان تشکیل شده است و ما می خواهیم انتخابات آینده پارلمانی و شوراهای ولسوالی در کشور شفاف برگزار شود".

باتور دوستم افزود: مردم و دوستان خارجی افغانستان نباید از تشکیل ایتلاف نگران باشند؛ زیرا این ایتلاف قصد براندازی حکومت و نظام را ندارد.

او بیان داشت: "به دوستان خارجی افغانستان گفته‌های رنگارنگی رسانیده می شوند از جمله این که ایتلاف نجات برای براندازی نظام تشکیل شده و مخالف حضور نظامی جامعه جهانی در افغانستان است، این حرف نادرستی است و ما از حضور جامعه جهانی در افغانستان حمایت می‌کنیم".

باتور دوستم با اشاره به حملات ۱۱ سپتامبر گفت که سران ایتلاف نجات می‌خواهد، صلح و امنیت در افغانستان تامین گردد و این ایتلاف طرفدار سرکوب طالبان، القاعده، داعش و دیگر گروه‌های تروریستی در افغانستان است.

در همایش ایتلاف نجات افغانستان در جوزجان نمایندگانی از حزب جمعیت اسلامی افغانستان و حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان نیز حضور داشتند.

سردارمحمد سعیدی رییس کمیته سیاسی زون شمال حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان نیز به علل تشکیل ایتلاف نجات افغانستان اشاره کرد و گفت: این ایتلاف بخاطر صلاح دید رهبران آن تشکیل شده تا فاصله به وجود آمده میان دولت و ملت را کم بسازد و به قانون شکنی‌ها حکومت نقطه پایان بگذارد.

 سعیدی تصریح کرد که همایش امروز نشان می‌دهد که ما طرفدار برگشت هرچه عاجل و فوری ژنرال دوستم استیم و او باید در کنار مردم خود حضور داشته باشد.

ایتلاف نجات افغانستان به رهبری ژنرال دوستم معاون اول ریاست جمهوری و رییس حزب جنبش اسلامی افغانستان، ژنرال عطامحمد نور والی بلخ و رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان و محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی و رییس حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان دوماه پیش تشکیل شد.

جمهور نوشت؛ رهبران این ایتلاف می گویند که هدف آنان آوردن اصلاحات در حکومت و پایان دادن به انحصار قدرت در ارگ ریاست جمهوری می باشد. تاهنوز همایشهای در حمایت از ایتلاف نجات در برخی ولایات برگزار شده و قرار است این ایتلاف موجودیت اش را طی همایشی بزرگی در کابل اعلام کند.

 انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر