کد خبر: ۶۲۱۲۴۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می دهد؛

بستر فضای مجازی این بار فرصت را برای زنان و مردان نامحرم مهیا کرده است که به دنبال همسفری از جنس مخالف خود در کانال های تلگرامی آگهی همسفر یابی می دهند.

به گزارش خبرنگار  حوزه ارتباطات گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ امروزه پیشرفت بشر در عرصه های مختلف علاوه بر آن که برقراری ارتباط میان انسان ها را تسهیل کرده است، فرصت مغتنمی را هم برای سودجویان و کلاهبرداران فراهم کرده است. سودجویانی که گاه با ظاهر فردی خیرخواه، خدمات خود را به صورت رایگان در اختیار مخاطبان فضای مجازی قرار می دهند تا بتوانند تعداد آمار اعضای صفحات خود را افزایش دهند. عمده فعالیت این افراد را می توان مواردی چون خرید و فروش اجناس مختلف، همسریابی و باطل کردن سحر و جادو برشمرد.

درج آگهی های رنگارنگ کاریابی و درخواست نیروی کار مورد نظر در کانال های تلگرامی هم بخش دیگر فعالیت مدیران صفحات مجازی است. ظهور و فعالیت سایت های همسریابی و پس از آن کانال های مرتبط با این موضوع هم بخشی دیگر از فعالیت های افراد در صفحات مجازی است.

حال  پس از عملکرد ناموفق سایت ها و کانال های همسریابی، این بار در قالب اتفاقی جدید، عده ای از افراد سودجو از ظرفیت قابل توجه فضای مجازی به عنوان بستر یافتن «همسفر» استفاده می کنند. طرحی که بدون تردید تبعات و پیامدهای سنگینی را به دنبال خواهد داشت و دیر یا زود اعضا و استقبال کنندگان از چنین طرح هایی را با مشکلات فراوانی مواجه می کند. نکته قابل تامل این است که پیشنهاد بسیاری از درخواست کننده های همسفر، سفرخارج از کشور است.

تیر نامرئی کانال تلگرامی بر قلب جامعه/ دختران به دنبال همسفر پسر در مسافرت های خارجی

اغلب متقاضیان و آگهی دهندگان کانال های «همسفر یابی» بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که درخواست همسفر جنس مخالف دارند و با هماهنگی مدیران این کانال ها پیام درخواستی شان در معرض دید سایر مخاطبان قرار می گیرد. متقاضیان برای همسفر شدن با مردان یا زنان نامحرم به نشانی های درج شده در آگهی شامل شماره تلفن و نشانی اینترنتی مراجعه می کنند و پس از به تفاهم رسیدن راهی سفری می شوند که بدون تردید پایان پر مخاطره ای در بر خواهد داشت.

همسفر شدن دختران و زنان جوان با مردان غریبه و نامحرم جز انزوا، گوشه گیری و بی آبرویی دختران و بی قید و بند شدن مردان چه نتیجه ای می تواند در بر داشته باشد؟

فضای مجازی و فرصت قابل توجهی که در اختیار اعضا و مخاطبان بی شمار خود قرار می دهد، نکته قابل تأملی است که گویا نظارت چندانی از سوی مجریان و مدیران مربوط در آن  مشاهده نمی شود. اما اغلب افراد و به ویژه جوانان، نیازمندی‌های رنگارنگ خود را در این شبکه ها جستجو کرده  و به عبارتی غذای فکری و روحی را بیشتر از این منابع دریافت می کنند.

نظارت بر  فعالیت های  فضای مجازی کافی نیست

برنامه های  شبکه های اجتماعی به  دلیل اینکه  در داخل کشور طراحی و  ساماندهی نشده اند،  تابع قوانین ما نیستند و مشکلات و تبعات بی شمار این عدم پایبندی روز به روز در حال گسترش  بوده  و اخلاق اجتماعی را هدف قرار داده است.

حسین نوری خواه کارشناس و پژوهشگر  فضای مجازی در گفتگو با خبرنگار حوزه ارتباطات گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص فعالیت برخی افراد در مدیریت و  راه اندازی کانال های تلگرامی معتقد است:  شبکه های اجتماعی که در حال حاضر در کشور فعالیت می کنند، به قوانین موجود پایبند نبوده و با توجه به اینکه از فناوری رمز نگاری استفاده می کنند، امکان اینکه فیلترینگ هوشمند روی آن ها اعمال شود،  وجود  ندارد.

وی افزود: امروزه کسب و کارهای بسیاری در شبکه های مجازی راه اندازی می شوند و مجریان آن در بیشتر موارد فعالیت خود را در قالب ناشناس ادامه می دهند. از طرفی چون شبکه های اجتماعی در داخل کشور ساماندهی نشده اند، تابع قوانین ما  نیستند. این شبکه ها در موارد بسیاری تنها بستر ساز فعالیت های غیرقانونی شده  و انواع آلودگی های اخلاقی در آن ها دیده می شود و  فضای فرهنگی جامعه ما را مورد هجوم قرار می دهند.

این کارشناس اظهار داشت: در حال حاضر فضای فعلی شبکه های اجتماعی، فضایی است که کنترل خاصی از سوی دولت و حاکمیت در آن وجود ندارد و سودجویان و کلاهبرداران این فرصت را غنیمت شمرده و در چنین شرایطی اتفاقات تلخ و ناگواری متوجه مخاطبان آن می شود.

نوری خواه تصریح کرد: اگر شبکه یا نرم افزاری توسط یک شرکت داخلی تاسیس شده باشد، باید برای فعالیت خود، مجوزهای لازم را دریافت و نسبت به پرداخت بیمه و مالیات به عنوان بخشی از پیش نیازهای فعالیت در این حوزه اقدام کند. در حالی که  شبکه های اجتماعی فعلی که از سوی دیگر کشورها طراحی شده و در کشور فعالیت می کنند، به رعایت قوانین خاصی ملزم نمی شوند و به هیچ قانونی پایبند نیستند.

وی ادامه داد: حتی در کشورهایی که به مسائل اعتقادی اسلام پایبند نیستند، مسأله فعالیت شبکه ها و کانال های مغایر با فرهنگ آن ها مورد پذیرش نیست؛ زیرا چنین فعالیت‌هایی تبعات بسیاری به دنبال دارد.

تیر نامرئی کانال تلگرامی بر قلب جامعه/ دختران به دنبال همسفر پسر در مسافرت های خارجی

این پژوهشگر فضای مجازی خاطر نشان کرد: هم اکنون برخی پرونده‌های موجود در قوه قضاییه، به دلیل جرایم مرتبط با فضای مجازی تشکیل شده اند و پیگیری این پرونده‌ها به همکاری بنیانگذاران اصلی شبکه های اجتماعی و مرکز مدیریت سرورهای آن ها بستگی دارد. در اغلب موارد هم مدیریت کنندگان این شبکه ها با قوه قضاییه همکاری لازم را ندارند.

نوری خواه گفت: فعالیت کانال هایی با مضمون همسفریاب آن هم همسفریابی برای دختران و پسران نامحرم، یکی از هزاران آسیبی است که متوجه مردم به عنوان مخاطبان اصلی شبکه های اجتماعی می شود. از طرفی چون قوانین و مقررات مورد نیاز و امکان پیگیری تخلفات وجود ندارد، به ایجاد چالش های جدی در حوزه اخلاقی و امنیتی منجر خواهد شد.

وی اظهار داشت: راهکارهای متفاوتی برای مدیریت شبکه های مجازی وجود دارد. یکی از این راهکارها ثبت و انتقال سرورها به داخل کشور و نظارت بر عملکرد مجریان آن ها است.

این کارشناس اضافه کرد: اجرای قانون در خصوص تخلفات فضای مجازی، یکی از راهکارهای اصلی کاهش جرایم این حوزه است. در مرحله بعدی وزارت ارتباطات همان طور که به لحاظ فنی، بستر استفاده از شبکه های اجتماعی را فراهم می‌کند، باید ساز و کار مقابله با محتوای پیام های مغایر با فرهنگ کشور که در فضای مجازی رد و بدل می شود را نیز مهیا کند.

نوری خواه افزود: اگر بر اساس قوانین حوزه حاکمیت مجازی پیش برویم، باید ابزارها و ادبیات علمی مرتبط با آن را هم فراهم و اجرا کنیم و در این صورت بحث مقابله با فعالیت غیرقانونی در شبکه های اجتماعی، کار پیچیده ای نخواهد بود.

 کمک به همسفر شدن دختر و پسر نامحرم در فضای حقیقی جرم است
 
 ایجاد راه ارتباطی  و تسهیل در برقراری رابطه دختر و پسر نامحرم به هر شکلی که صورت پذیرد جرم است و مجرم یا مجرمان باید مورد پیگرد قانونی قرار گیرند تا ویروس بی اخلاقی متخلفان به سایرین سرایت نکند.
 
سهراب سلیم زاده وکیل پایه یک دادگستری در گفتگو با خبرنگار حوزه ارتباطات گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص مجازات جرایم فضای مجازی معتقد است: تعیین مجازات و اجرای قوانین در فضای مجازی و حقیقی فرقی نمی‌کند و تنها در تعاریف برخی از جرایم یکی از شرایط احراز وقوع جرم در عالم واقع قید شده است.

وی گفت: در فعالیت هایی شبیه کانال همسفریابی که گرداننده کانال، با استفاده از ابزار اینترنت، اقدام به رساندن دختر و پسر نامحرم، برای اعمال منافی عفت به یکدیگر می کند، تخلف نخست همین ایجاد راه ارتباطی افراد نامحرم از طریق راه اندازی کانال در فضای مجازی است و جرم بعدی هم که ملاقات افراد مذکور و یا به اصطلاح همان همسفران است که در فضای حقیقی اتفاق می افتد.

این وکیل پایه یک دادگستری اظهار داشت: جرایم رایانه ای و قوانینی که مربوط به فضای مجازی است، صرفا به یک سری تخلفاتی می پردازد که امکان وقوع آن فقط در این فضا وجود دارد و همچنین جرایمی که به وسیله اینترنت در شرایط رخداد آن تسهیل ایجاد  می شود.

سلیم زاده تصریح کرد: رساندن دختر و پسر نامحرم برای اعمال خلاف شرع، جرم قضایی است و ارتکاب به آن فعل حرام به حساب می آید و قضات بر اساس قوانین موجود می توانند برای فردی که مرتکب چنین تخلفی شده است، حکم و مجازات لازم را صادر کنند.

وی افزود: وقوع جرایم مختلف صرف اینکه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی رخ می دهد، مانع از اجرای قوانین نبوده و به طور کلی هر جرمی که در بسترهای اینترنتی اتفاق بیفتد، قابلیت پیگیری و رسیدگی دارد.

این وکیل ادامه داد: قانونگذار برای پیشگیری از وقوع جرایم سایبری قوانین مشخصی را در نظر گرفته است. قوانین موجود در حوزه فعالیت های مختلف در شبکه های اجتماعی چون تلگرام، گردانندگان کانال هایی که بیش از 5 هزار عضو دارند را  به دریافت مجوز ملزم کرده است، اما این امر به این معنی نیست که مدیران کانال ها  با تعداد عضو کمتر مجاز به ارتکاب جرم هستند.

سلیم زاده خاطر نشان کرد: قوانین جرایم رایانه‌ای بیشتر برای تخلفات مرتبط با مسائل امنیتی بوده و در این میان به دیگر تخلفاتی که ممکن است در فضای مجازی رخ دهد، اشاره ای نشده است.

وی اظهار داشت: مجازات جرایم رایانه ای و سایبری بیشتر شامل جریمه نقدی است و در برخی موارد هم بسته به نوع جرمی که فرد در فضای مجازی مرتکب شده است، حبس هم شامل او می شود.

این وکیل پایه یک دادگستری گفت: در خصوص تخلفاتی که در بستر برخی نرم افزارها و برنامه هایی همچون تلگرام روی می دهد می توان گفت که هنوز قوانین مدون و مشخصی در این خصوص  نداریم و در مواقع لزوم در این حوزه باید از دیگر قوانین مرتبط استفاده می شود. در رابطه با قوانین جرایم فضای مجازی نیاز به تصویب قوانین جدید و همچنین اصلاح برخی قوانین موجود به شدت احساس می شود.

سلیم زاده تصریح کرد: عدم همخوانی قوانین فقهی با قوانین مدرن معضل دیگری است که پیگیری و صدور حکم نهایی جرایم رایانه ای را دشوار می کند.

وی استمرار نظارت بر عملکرد مدیران فعال در فضای مجازی را ضروری دانست و گفت: ساماندهی و تعیین ساز و کارهای مشخص برای فعالیت افراد، در شبکه های اجتماعی راهکار مناسبی برای پیشگیری از وقوع جرایم مختلف فضای مجازی است و همچنین نظارت مستمر بر عملکرد گردانندگان و مدیران کانال های تلگرامی باید به شکل جدی تر دنبال شود.
 
تیر نامرئی کانال تلگرامی بر قلب جامعه/ دختران به دنبال همسفر پسر در مسافرت های خارجی
 
 
 
 

 غفلت از موقعیت فضای مجازی، اخلاق اجتماعی را به فساد می کشاند

در جامعه امروز  فرصت طلبان و سوءاستفاده گران متخلف، هر روز راهی تازه برای کلاهبرداری و دور زدن و زیر پا گذاشتن قوانین پیدا می کنند. نظارت جدی بر عملکرد مجریان فضای مجازی به ویژه مدیران تلگرام  که از برنامه های پرمخاطب محسوب می شود، امری بدیهی و مورد نیاز است. زیرا در صورت جریان سازی خلاف قوانین عرفی و اخلاقی کشور، تبعات سنگین آن دامنگیر خانواده ها و جوانان هیجان زده ای می شود که  در نهایت سادگی به مدیران ناشناس  و قانون گریز اعتماد می کنند و قربانی اهداف شوم این افراد می شوند.
 
اگر در جریان یکی از این سفرها که مدیران همسفر یاب افراد را بهم می رسانند، برای فردی در خارج از کشور مشکلی ایجاد شود چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ شناخت همسفران تلگرامی به جز فضای مجازی در چه بستر موجهی به دست می آید که افراد اینگونه بی مهابا درخواست پیدا کردن همسفر را به مدیر چنین کانالی می دهند؟
 
غفلت از موقعیت قابل توجه فراهم شده در بستر  فضای مجازی، اخلاق اجتماعی را به فساد می کشاند و در این میان جوانان به دلیل ناآگاهی، آسیب فراوانی  می بینند.
 
 گزارش از: فرزانه فراهانی
 
انتهای پیام/
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۶۶
در انتظار بررسی: ۰
سامان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
پولهای مفت ودزدی دختران مفتخور بی ریشه بایدم همسفر ؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
این پسرا نمیدونن اگه یه بار از این کارا بکنن دیگه دخترا از چششون میافتن و ازدواج نمیکنن و زندگی براشون پوچ و بی معنی میشه
یالثارات الحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
من واقعا متنفرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
وااا. .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
واقعا که به کجا داریم می ریم واقعا که.........................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
متاسفم واقعا که...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
من مخالف برخی از نظرات دوستان هستم.
پاسخ ها
شادی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۳۰
سلام خدمت عزیزان من با نظر بعضی ازدوستان مخالفم وسفر دختران همران آقایان دزدی تلقی نمیشه .. شاید که ومطمینا به ازدواج منتهی میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
.................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
واقعا که..
mehrdad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
عجب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
اگه با رضایت دختر و طوری باشه که خطر جنایت وجود نداشته باشه عیبی نداره
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
فقط دختران بدنبال همسفر نیستند
اتفاقا تعداد مردان هم کم نیست
فساد هم برای زنان است و هم مردان متاسفانه در جامعه ما فقط زنان دیده می شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
نمیفهمم چرا با اینا برخورد نمیشه انواع کانالهای ضد دین و فاسد به راحتی فعالیت میکنند. مسئولین چرا پاسخگو نیستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
وای خدای من/ متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
شما بیشتر ترویج میدین اگه کسی نمی دونه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
من نمیدونستم واقعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
جالبه یکیشون زده دکتری دارم و عضو هیات علمی دانشگاه ازاد هستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
الهی که
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
صد در صد خود خانم ضرر میکنه البته اگه براش مهم باشه اگه فاحشه باشه که مرد ضرر میکنه چون هزار یک مریضی رو از خانم میگیره و البته ابلیس هم شاد میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
شاید یکی از دلایل مشکلات اقتصادی برای جوانان باشد ولی عامل مهم دیگر تنوع طلبی افراد در رابطه ها و کمرنگ شدن اعتقادات دینی است اللهم عجل اولی الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
برای مسولینی که دراینگونه مواردجلوگیری نمیکنندشرم آوراست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
به کجا چنین شتابان؟!!!!!!!!!
مسئولان مربوطه کجا هستند؟
خواب ناز؟
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
الْخَبِيثَاتُ لِلْخَبِيثِينَ وَالْخَبِيثُونَ لِلْخَبِيثَاتِ وَالطَّيِّبَاتُ لِلطَّيِّبِينَ وَالطَّيِّبُونَ لِلطَّيِّبَاتِ أُوْلَئِكَ مُبَرَّؤُونَ مِمَّا يَقُولُونَ لَهُم مَّغْفِرَةٌ وَرِزْقٌ كَرِيمٌ ( نور ،26)

زنان ناپاک برای مردان ناپاک و مردان ناپاک برای زنان ناپاک و زنان پاک برای مردان پاک و مردان پاک برای زنان پاک آنها از آنچه در باره شان می گويند منزهند آمرزش و رزق نيکو برای آنهاست
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
آقا یه لحظه به عکس (آگهی) اول سمت راست نگاه کنید. مال حامد از اصفهان . نوشته مخارج سفرم رو خانم همسفر باید پرداخت کنه. الحق فکر اقتصادی اصفهانی ها حرف نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
نه ک قبلا نبود ...
الان فقط علنی شده ...
ک چی مردم چیکار کننن...
ببرید نشون مسولین بدید ...
مردم خودشون کم مشکل دارن ...
ما با خوندن این باید چیکار کنیم ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
به اینطور ادما ( کسایی که زمینه ی اشنایی دوتا نامحرم رو فراهم میکنن )
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
فقط اعدام در ملاء عام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
لطفا یکی مسیولانی را که خودشونو زدن بخواب بیدارکنه !!
ارشاد.....؟
امر بمعروف ......؟
وزارت کشور......؟
...
..
.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
مشکل ازدواج وگرونی ومهریه واقتصاد نیست مشکل اینست که جوانها چه دختروچه پسرراحتی را انتخاب کرده اند و نمیخواهند زیربارمسئولیت و شوهروزن وزندگی وبچه بروند وازین مسئولیتها ومشکلات میترسند پدرومادرمحیط خانواده ومحیط زندگی نیز بی تاثیرنیست وچون اکثرا دربین نسل جدید ها شیوع زیادی پیدا کرده پدرومادرها باید مراقب بچه های خود باشندیعنی زندگی قدیم ها سخت بود با بی امکاناتی یا زندگی الان لذا همه چیزرانیز نباید گردن مسئولین و سختی ازدواج ووضعیت اقتصادی انداخت ...
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
این موضوع و موارد مشابه از مقتضایت زمان است و هیچکس قادر نیست از این ره آورد تکنولوژی جلوگیری کند.
نسرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
دولتیها کلاشون روبالاتربزارن .تسهیلات مناسب برای ازدواج بدننننننن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
هرچه به عنوان انحطاط اخلاقی غرب و آمریکا گفتیم دارد کم کم سر خودمان میاید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
هدف آقای جهانگیری همین بود، وقتی راست راست تو چشم مردم نگاه میکرد و میگفت چه ایرادی داره دختر و پسر رابطه داشته باشن ...
یه روز فرزندان همین نور چشمی ها هم آلوده می شن و اونوقت میفهمن چه غلطی کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
یعنی ایران به عنوان یک کشور نمیتونه با هماهنگی با مسئولان تلگرام یک مدیریتی طبق چارچوب فرهنگ خودمون اعمال کنه
امکان نداره نشه،نمیخوان انجام بدن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
سلام
درسته که بیکاری تو جامعه ما بیداد میکنه ولی توجه داشته باشین بیشتر اونایی که درخواست دادن پولدارن پس مشکلشون برای ازدواج نکردن کار نیست تازه کسی که ایمان داشته باشه در هیچصورتی این کارو نمیکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
واقعاكه.متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
واقعاكه.متاسفم
ab
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
وای چقدر بد است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
مشکل اصلی ما شبکه های ازقبل همراه اول وایرانسل وغیرهستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
ادرس کانالو بده منم عضو شم
مهتاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
مشکل اصلی ما شبکه های ازقبل همراه اول وایرانسل وغیرهستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
باید بعضی کانال های تلگرام فیلتر بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
باید بعضی کانال های تلگرام فیلتر بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
باید بعضی کانال های تلگرام فیلتر بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
باید تمام کانال ها فیلتر بشه حتما حتما حتما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
باید تمام کانال ها فیلتر بشه حتما حتما حتما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
باید تمام کانال ها فیلتر بشه حتما حتما حتما
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
همه کانال ها نه مثلا کانال آموزشی هوش مصنوعی چرا؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
وحشتناکه خدابابه فریادمون برس
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
خدا مرگم بده :(
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
عدم همخوانی قوانین فقهی با قوانین مدرن معضل دیگری است که پیگیری و صدور حکم نهایی جرایم رایانه ای را دشوار می کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
شبکه های اجتماعی خوبه البته استفاده کردن ان را باید بلد باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
عدم همخوانی قوانین فقهی با قوانین مدرن معضل دیگری است که پیگیری و صدور حکم نهایی جرایم رایانه ای را دشوار می کند.
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
افراد سن بالا کجا میرن بهشت زهرا
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
وای پناه بر خداا
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
وای پناه بر خداا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
پسرها کار داشته باشن ازدواج میکنن و تعداد دخترهای مجرد پایین میاد.
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
چه دردناکه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
من نميدونم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
همه مشکل سخت بودن ازدواج نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
وای پناه بر خداا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
ای وای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
باید بررسی بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
وای خدای من
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
وای چه وحشتناک /پناه بر خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
وای چه وحشتناک /پناه بر خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
وای چه وحشتناک /پناه بر خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
مجازات جرایم رایانه ای و سایبری بیشتر شامل جریمه نقدی است و در برخی موارد هم بسته به نوع جرمی که فرد در فضای مجازی مرتکب شده است، حبس هم شامل او می شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
مجازات جرایم رایانه ای و سایبری بیشتر شامل جریمه نقدی است و در برخی موارد هم بسته به نوع جرمی که فرد در فضای مجازی مرتکب شده است، حبس هم شامل او می شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
واقعا که ......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
واقعا که ......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
واقعا که ......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
متاسفم
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
.............
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
عجییییییبه...
محمد
|
Saudi Arabia
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
سلام علت و عواملش باید توسط جامعه شناسان و روانشناسان بررسی بشه با آسیب باید علمی برخورد بشه
hosain
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
دوستانی که میفرمایند شغل ایجاد کنید اینطور نشه لطفا دقت کنید همشون زدن سفر هوایی فلان کشور سفر زمینی با پرادو و هیوندا اینا از بی پولی این قدر پول دارن
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
واقعا تاسف باره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
چی بگم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
چه دردناکه واقعا که.....
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
ولی یک مقدار بیاین به خودمون رحوع کنیم که چرا درون چنین کانالهایی میریم. یکم به کارهایی که خودمون انجام میدیم فکر کنیم. قطعا اونی که عضو هیئت علمیه یا دکتر بیکار و بی پول نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
رفتیم خواستگاری مهریه سنگین خواستند فرار کردیم ؟؟؟
Mohssen
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
خیلی خیلی وحشتناکه این یعنی چی
Mohssen
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
تو کشور ایران اسلامی این کارزشتیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
واقعا که ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
مگه میشه!؟!مگه داریم؟!؟
جوااد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
اسم کانال هم میذاشتید تا مردم بدونند چه کانالی است ولی خداییش خیلی زشته و وحشتناک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
فقط میتونم بگم متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
خیلی ام زشته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
وای وای وای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
بعضي قدرت سفركردن با خانوادهاشون ندارن .مسئله اشتغال جوانان نيست كسي كه ميتونه دوهفته خارج زندگی کنه حتما پولداره
ناشناس
|
China
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
روز بخیر
بیکاری و در نتیجه ان عدم تمکن مالی برای ازدواج جوانان و از سوی دیگر خود بیکاری باعث وجود وقت و انرژی اضافه در مردم شده که به هر شکل ممکن این انرژی را میخواهند تخلیه کنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
باید بررسی بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
وای پناه بر خدااا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
خیلی وحشتناکه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
یعنی چی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
دانشگاه ازاد باید همچین هیئت علمی داشته باشه؟
Mousa
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
ممنون از نشر چنین خبری.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
وای خدای من
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل