کد خبر: ۶۲۱۶۶۷۰
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۷

فرمانده نداجا و فرمانده نیروی دریایی اندونزی بر گسترش و توسعه همکاری‌های آموزشی، فنی و عملیاتی در حوزه دریایی تاکید کردند.

توافق دریادار سیاری با فرمانده نیروی دریایی اندوزی برای توسعه همکاری‌ فنی و عملیاتیبه گزارش     حوزه دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز( پنجشنبه 2 شهریور) در جزیره بالی با همتای اندونزیایی خود دیدار و در مورد توسعه همکاری‌های آموزشی، فنی و عملیاتی این دو نیرو در منطقه غرب و جنوب شرق قاره کهن آسیا رایزنی کرد.

امیر دریادار 'حبیب الله سیاری' فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دیدار با دریاسالار 'آده سوپندی' Ade Supandi فرمانده نیروی دریایی اندونزی خواستار توسعه همکاری‌های دو جانبه در بخش آموزش، انجام رزمایش‌های مشترک، همکاری فنی و تعمیرات اساسی شناورها، بالگردها و پهپاد و توسعه روابط برای مقابله با تروریسم و دزدی دریایی شد.

وی در این دیدار که 'ولی الله محمدی نصرآبادی' سفیر کشورمان در جاکارتا نیز حضور داشت با تشکر از فرمانده نیروی دریایی اندونزی برای دعوت از هیئت ایرانی به منظور شرکت در سومین گردهمایی تخصصی (سمپوزیوم) امنیت دریایی در بالی اندونزی، ابراز امیدواری کرد با برگزاری این نشست‌ها، هماهنگی و همکاری بیشتری بین همه کشورها به ویژه در منطقه به وجود آید و این همکاری باعث برقراری امنیت بیشتر در همه دریاها شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر اینکه اندونزی کشوری دریایی با بیشترین مرزهای ساحلی به یقین به دنبال اقتدار دریایی است، توسعه روابط بین دو نیرو را که از تجربیات خوبی برخوردار هستند، خواستار شد.

سیاری با اشاره به پیشینه بسیار خوب و مناسب روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اندونزی، اظهار امیدواری کرد با برگزاری این نشست‌ها شاهد توسعه همکاری‌ها دو جانبه در همه ابعاد باشیم.

وی در ادامه برای توسعه همکاری نیروی دریایی ارتش ایران و اندونزی، توسعه روابط آموزشی و پذیرش دانشجو در دانشگاه فرماندهی و ستاد و دانشگاه عالی دفاع ملی را پیشنهاد داد و گفت که دو کشور می توانند با تبادل هیئت در رزمایش تمام نیروها به توسعه همکاری بپردازند.

شرکت در سمینارها و گردهمایی های تخصصی دریایی و نظامی مانند طب دریایی، همکاری های فنی متعدد مانند تعمیرات اساسی و نوسازی شناورها، بالگردها و پهپاد از دیگر محورهایی بود که دریادار سیاری در این دیدار برای توسعه همکاری به طرف اندونزیایی پیشنهاد کرد و افزود: نیروی دریایی ایران و اندونزی همچنین می‌توانند در بحث مبارزه با دزدی دریایی در منطقه تبادل اطلاعات مناسب داشته باشند.

فرمانده نداجا خواستار برگزاری رزمایش‌های مشترک تاکتیکی در منطقه موردنظر دو طرف شد و بر اهمیت بازدید هیئت‌هایی از نیروی دریایی دو کشور و بازدید ناوگروه‌ها از بنادر دو کشور تاکید کرد.

سیاری ابراز امیدواری کرد این موارد در دستور کار دو طرف برای توسعه همکاری‌ها قرار گیرد و به‌ توان در آینده شاهد توسعه مناسبات دو جانبه در بحث دریا بود.

وی همچنین از فرمانده نیروی دریایی اندونزی برای شرکت در ششمین اجلاس امنیت دریایی اقیانوس هند به ریاست دوره‌ای ایران (IONS ایونس) که سال 2018 در ایران برگزار می شود، دعوت کرد.

«این اجلاس هر دو سال یکبار برگزار می شود و میزبان دوره قبل استرالیا بود»

'آده سوپندی' فرمانده نیروی دریایی ارتش اندونزی نیز در این دیدار سفر فرمانده نداجا در صدر یک هیئت بلندپایه به بالی و شرکت در سومین گردهمایی تخصصی امنیت دریایی را نشان دهنده تمایل ایران برای توسعه روابط و همکاری با نیروی دریایی اندونزی دانست.

وی اظهار امیداوری کرد این گردهمایی تخصصی مبنا و پایه‌ای برای توسعه همکاری نه تنها بین نیروی دریایی جمهوری اندونزی و جمهوری اسلامی ایران، بلکه با دیگر کشورهای شرکت کننده در این گردهمایی باشد.

فرمانده نیروی دریایی اندونزی پس از ارائه محورهای دریادار سیاری برای توسعه همکاری‌ها بین نیروی دریایی دو طرف، پیشنهاد داد دستیارهایی از دو طرف تعیین شود تا موارد را از نظر فنی به پیش ببرند.

وی همچنین گفت که فناوری و علوم نوین در ایران طی سال‌های اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته و می‌تواند یکی از مبانی اصلی همکاری دو جانبه باشد.

'آده سوپندی' در پاسخ به دعوت فرمانده نداجا از وی برای شرکت در اجلاس 'ایونس – 2018' به میزبانی ایران، گفت که تلاش می‌کند به همراه هیئتی به تهران سفر کرده و در این اجلاس شرکت کند.

دریادار دوم 'حسین خانزادی' معاون طرح و برنامه نیروی دریایی، دریادار دوم 'رضا عباسی' فرمانده منطقه دوم دریایی ارتش، سرهنگ 'جهانگیر شریعت' نماینده ستاد ارتش و ناخدا یکم 'سیاسی تژاد' مشاور امنیتی، فرمانده نداجا را در این سفر همراهی می‌کند.

دریادار 'حبیب الله سیاری' فرمانده نداجا امروز همچنین در بالی با 'ویرانتو' وزیر ارشد هماهنگی امور سیاسی، امنیتی و حقوقی اندونزی دیدار و گفت وگو کرد.

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی