کد خبر: ۶۲۲۵۸۸۸
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۶

مسئول مطبوعاتی سفارت ایران در کابل به سخنان حکمتیار درباره خروج از ایران واکنش نشان داد.

واکنش مسئول مطبوعاتی سفارت ایران در کابل به سخنان حکمتیاربه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، هادی عامریان مسئول مطبوعاتی سفارت ایران در کابل یک روز پس از سخنان یکی از رهبران جهادی افغانستان درباره خروج از ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران در طول سال‌های جهاد و مقاومت افغانستان، از مردم و گروه‌های مبارز در این کشور حمایت می‌کرد و این حمایت در جهت تحقق خواست مردم مسلمان و گروه‌های جهادی بوده است.


وی افزود: در طول این سال‌ها شماری از رهبران و شخصیت‌های سیاسی و جهادی افغانستان میهمان ایران بوده و فعالیت‌های خود را در ایران انجام می‌دادند.


عامریان گفت: بعد از سال 2001 میلادی جمهوری اسلامی ایران از تغییر شرایط ایجاد شده در افغانستان حمایت و مواضع کشورمان همسو با دولت در این کشور و در راستای حمایت از خواست مردم برای تغییر بود.


وی افزود که در این مسیر بین مواضع رسمی جمهوری اسلامی ایران و مواضع یکی از رهبران جهادی افغانستان که میهمان ایران و از امکان ابراز آزادانه نظراتش برخوردار بود تفاوت وجود داشت. از سوئی تهران بخاطر موضعگیری‌های ایشان از طرف دولت وقت در افغانستان، مورد سئوال واقع می‌شد. به همین خاطر از وی تقاضا شد که تعادلی بین این دو موضوع ایجاد کنند. ضمن اینکه تهران هیچپگاه درصدد تحمیل موضوعی بر ایشان نبود.


به گفته عامریان، جمهوری اسلامی ایران روابط خوب و رو به رشدی با دولت افغانستان دارد و برداشت مشترک در مورد آینده روابط بین دولت وجود دارد و در این راستا کارهای لازم هم برای توسعه مناسبات مشترکا طراحی شده و در دست اجرا قرار دارد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر