کد خبر: ۶۲۴۰۹۹۱
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۴:۰۰

اولین نمایشگاه کتاب دانشگاهی از سوی نهاد فرهنگی "انتشارات عازم" به هدف ترویج فرهنگ مطالعه برگزار شد.

اولین نمایشگاه کتاب دانشگاهی در دانشگاه بلخ برگزار شدبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، "فردین فردوس" مسئول برگزاری نمایشگاه کتاب انتشارات عازم گفت که این نخستین نمایشگاه کتاب دانشگاهی است که در ولایت بلخ برگزار کردیم و مصمم هستیم تا این روند را در تمام دانشگاه‌های دولتی و خصوصی کشور برگزار نماییم.

وی افزود که تنها هدف ما ترویج فرهنگ مطالعه، مطرح نمودن کتاب در میان جوانان دانشجو و نهادینه سازی کتابخوانی در میان خانواده‌ها می‌باشد.

 فردوس، عدم مطالعه و دانش را سبب مشکلات فعلی کشور خواند و گفت وضعیت بد اقتصادی، ناهنجاری‌های اجتماعی همه دوری از کتاب و علم سرچشمه می‌گیرد اما می‌توانیم با دایر نمودن نمایشگاه‌های کتاب در صدد ترمیم این ضایع بزرگ باشیم.

نامبرده می‌افزاید که با ترویج فرهنگ مطالعه می شود افغانستان را به یک آینده روش و مترقی سوق داد و ما جوانان وظیفه وطن دوستی خود در قبال کشور خود از این طریق ادا نماییم.

وی زندگی بشر را با علم ( کتاب ) جدا ناپذیر عنوان نموده افزود که جامعه بشر با هر نوع پدیده مبارزه کرده می تواند اما تنها پدیده ای که دوری از آن ناممکن است آن کتاب می باشد چون خداوند خواندن و نوشتن را فرض قرار داد.

مسئول برگزاری این نمایشگاه گفت: روح و روان اشخاص بی مطالعه هرگز صیقل نمی یابد و هرگز در قبال اجتماع خود مصدر خدمت شده نمی تواند.

 

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر