کد خبر: ۶۲۴۱۰۹۹
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴

سناتور پیشین آمریکایی گفت لابی قدرتمند وابسته به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره آمریکا فشار‌ها را برای لغو برجام تشدید خواهد کرد.

سناتور پیشین آمریکایی: لابی قدرتمند وابسته به نتانیاهو در کنگره برای لغو برجام تلاش می‌کندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه پرس تی‌وی، مایک گریول، سناتور پیشین آمریکایی، گفت: لابی قدرتمند وابسته به نخست وزیر اسرائیل در کنگره آمریکا فشار‌ها را برای لغو توافق هسته‌ای ایران (برجام) تشدید خواهد کرد.

او در مصاحبه با شبکه پرس تی‌وی، گفت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل کنگره آمریکا را با کمک لابی آی‌پک کنترل می‌کند. جامعه یهودیان در آمریکا در تعیین چارچوب سیاست خارجی آمریکا بسیار قدرتمند است و اسرائیل خواهان بکارگیری این قدرت درباره ایران است.

این سناتور پیشین آمریکایی  در ادامه گفت: اما ایران هرگز به دنبال دستیابی به تجهیزات و سلاح‌های هسته‌ای نبوده ولی از توانایی موشکی لازم برای حمله یا واکنش به حملات اسرائیل برخوردار است.

گریول افزود: در همین حال اسرائیل هرگز به تنهایی به ایران حمله نخواهد کرد و تلاش خواهد کرد که آمریکا را تحریک کند که این حمله را انجام دهد. البته به نظر من آمریکا دست به چنین حمله‌ای نخواهد زد، اما به نظر من این مسئله یک تهدید و عامل نارضایتی است که شاهد هستیم فردی مانند نتانیاهو که فردی فاسد و دروغگو است از سیاست خارجی آمریکا به نفع خود استفاده می‌کند.

انتهای پیام/

تاکید سناتور پیشین آمریکایی بر تلاش لابی آیپک برای لغو برجام 

 

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی