کد خبر: ۶۲۴۳۱۶۶
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
فرماندار بجنورد:

فرماندار شهرستان بجنورد گفت: نگاه ویژه به بخش تولید داخلی تنها راه اشتغال جوانان است چرا که حاصل حمایت از تولید داخلی، درآمدزایی، اشتغال‌زایی و چرخش سرمایه است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان،محمود ثمینی فرماندار بجنورد گفت : اگر می‌خواهیم کشوری مستقل، آباد، آزاد و مستعد داشته باشیم باید در بخش اقتصادی هم متکی به داخل باشیم.

وی افزود: توجه به رویکرد جهادی، نگاه ویژه به اقتصاد درونی یعنی درون زا بودن اقتصاد و استفاده از تمام امکانات و توانمندی‌ها و خلاقیت نیروهای انسانی از جمله فاکتورهای مهم در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی است. باید با رویکرد برونزایی کالاهایی با کیفیت و استاندارد بالا تولید شود تا زمینه خریداری مناسب فراهم گردد. در این صورت، شرایط برای صادرات تولیدات داخلی نیز مهیا می‌شود.

فرماندار شهرستان بجنورد تصریح کرد: نگاه ویژه به بخش تولید داخلی تنها راه برطرف کردن معضل بیکاری و اشتغال جوانان است چرا که حاصل حمایت از تولید داخلی، درآمدزایی، اشتغال‌زایی و چرخش سرمایه است. در منطقه خراسان‌شمالی صنایعی هستند که با تجهیز و به‌روز رسانی و گسترش آن‌ها زمینه اشتقال جوانان ایجاد می‌شود و به تازگی نیز دستور ساخت فاز دوم پتروشیمی خراسان داده شده و امیدواریم با عملیاتی شدن این جریان٬ میزان اشتغال‌زایی در خراسان‌شمالی افزایش چشم‌گیری داشته باشد.

وی توجه به سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی و غیردولتی را مهم‌ترین فاکتور اقتصاد مقاومتی خواند و افزود: استان خراسان شمالی علی‌رغم جوان بودن٬ امکانات بالقوه‌ای دارد. به‌دلیل بالا بودن امکان سرمایه‌گذاری برای بخش غیردولتی و خصوصی در استان باید تمام زیرساخت‌ها برای امر تولید فراهم شود که تا حدودی نیز تحقق یافته است.

انتهای پیام/پ

سرمایه‌گذاری‌ در بخش خصوصی و غیردولتی ، مهم‌ترین فاکتور اقتصاد مقاومتی

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی