کد خبر: ۶۲۴۳۳۷۹
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱

دادستانی کل برزیل اعلام کرد رئیس‌جمهور این کشور رسما به جلوگیری از اجرای قانون و دست داشتن در اخاذی و رشوه‌خواری متهم شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از بی بی سی،  دادستانی کل برزیل، میشل تمر، رئیس جمهور این کشور، را به ارتکاب جرایم کیفری متهم کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی دادستانی کل برزیل اعلام کرد تمر رسما به جلوگیری از اجرای قانون و دست داشتن در اخاذی و رشوه‌خواری متهم شده است. وارد شدن این اتهامات ممکن است مانع از آن شود که ارائه برنامه دولت برای اصلاحات اقتصادی به پارلمان بازهم به تعویق افتد.

این دومین فقره اتهاماتی است که علیه رئیس جمهور برزیل مطرح می‌شود و منشاء آن هم اعترافات صاحبان یک شرکت بزرگ بسته‌بندی گوشت است که در برابر وعده تخفیف مجازات، در زمینه دادن اطلاعاتی درباره ارتباط خلاف قانون خود با مقامات دولتی با دادستانی همکاری کرده‌اند.

این افراد رئیس جمهور را متهم کرده‌اند که با دریافت رشوه، امتیازاتی را به این شرکت داد و همچنین در نظر داشت با پرداخت پول به یکی از افراد آگاه از این ماجرا، از همکاری او با تحقیقات قضایی جلوگیری کند.

 تمر با صدور اطلاعیه‌ای اتهام تخلف از قوانین و فساد مالی را به شدت تکذیب کرد.

اتهامات قبلی علیه رئیس جمهور برزیل که به دریافت رشوه از مدیران این شرکت ارتباط داشت با رای نمایندگان طرفدار او در پارلمان پیگیری نشد. با وجود این، دادستانی تاکید کرده که پرونده مربوط به این اتهامات همچنان باز است و پس از پایان دوره ریاست جمهوری تمر ممکن است پیگیری شود. دوره ریاست جمهوری میشل تمر اول ژانویه سال2019 پایان خواهد یافت.

انتهای پیام/

دادستان کل برزیل بار دیگر میشل تمر را به فساد متهم کرد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر