کد خبر: ۶۲۴۴۲۳۸
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶

رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع معادن و کشاورزی استان اردبیل گفت: بحث تسهیلات رونق تولید در کشور مورد تاکید دولت است و مقرر است در هفته های آینده تسهیلات رونق تولید با 15درصد پرداخت شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، حسین پیرموذن، رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع معادن و کشاورزی استان اردبیل افزود: این بخشنامه در هفته های آینده به استان ها ابلاغ می شود و ضروری است بانک های عامل در پرداخت تسهیلات به واحد های تولیدی مساعت کنند .

وی اضافه کرد: با اجرای این مصوبه شاهد رونق تولید در واحد های تولیدی خواهیم بود.

رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع معادن و کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: در بخشنامه جدید نوع سپرده و نرخ سپرده برای مشتریان اعلام خواهد شد و به نظر می‌رسد در دولت دوازدهم تصمیم جدی بر این است تا در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال زمینه حمایت بیشتر از صاحبان واحدهای تولیدی فراهم آید.

پیرموذن به محدود بودن پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی دراین استان در پنج ماه امسال اشاره کرد و گفت: پرداخت چهار مورد تسهیلات در پنج ماهه امسال از سوی بانک ‌های عامل استان قابل قبول و پذیرفتنی نیست و امید است این روند در نیمه دوم سال سرعت بیشتری بگیرد.

وی با بیان اینکه عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات رونق تولید اعم از سرمایه در گردش و طرح‌هایی با پیشرفت 60 درصد به هیچ‌وجه قابل قبول نیست، گفت: باید با کار شبانه‌روزی و بروز کردن سایت بهین‌یاب و تشویق و ترغیب سامانه بانکی به پرداخت تسهیلات و تشکیل پرونده زمینه پرداخت تسهیلات با نرخ سود مصوب و جدید انجام شود.

عضو هیأت رئیسه اتاق ایران یادآور شد: به هیچ‌وجه در پرداخت این تسهیلات منابع و مصارف استان در نظر گرفته نمی‌َشود بلکه قرار شده از منابع خاص این طرح‌ها مورد حمایت جدی قرار گیرند.

پیرموذن از بانک ها خواست در پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی مصصم بوده و از سخت گیری های بی مورد بپرهیزند.

تاکنون در استان اردبیل 900 واحد تولیدی و صنعتی پروانه فعالیت گرفته اند که از این تعداد 600 واحد فعال و نیمه فعال هستند.

 

انتهای پیام/ح

پرداخت تسهیلات به رونق تولیدی

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر