کد خبر: ۶۲۴۴۳۸۴
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی؛

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گفت: طبق آخرین نظرسنجی ایسپا، 67.7درصد مردم ایران از بحران آب به خوبی آگاهی دارند.

آگاهی 67.7درصدی مردم ايران از بحران آببه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛سعید پورعلی معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گفت: ایران سرزمینی خشک و با نزولات بارندگی بسیار کم با میانگین بارندگی 250 میلی‌متر است و این در حالی است که میانگین بارندگی دنیا حدود 860 میلی‌متر، بیش از سه برابر ایران است.

وی افزود: بحران کم‌آبی به نظر متخصصان در 30 سال آینده در 45 کشور جهان بطور جدی آشکار می‌شود و رتبه ایران در بین 45 کشور زیر 10 است. طبق آخرین نظرسنجی ایسپا با موضوع «نگرش مردم در خصوص بحران آب»، 72.2 درصد مردم ایران كشور خود را كم آب می دانند و این خودآگاهی ملی، می‌تواند به كنترل مصرف آب كمك مضاعفی كند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در پاسخ به این سوال كه آیا مردم ایران بحران آب را درك كرده‌اند، گفت:‌ در نظرسنجی مركز افكارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) این سوال پرسیده شده است و 67.7درصد پاسخگویان معتقدند كشور دچار بحران آب است و وظیفه اصلی صرفه جویی در آب بر دوش شهروندان است در مقابل 23 درصد نیز اگرچه به بحران آب در کشور اذعان داشته‌اند؛ اما وظیفه اصلی در این زمینه را متوجه دولت دانسته‌اند.

 

انتهای پیام/ش

میانگین بارندگی دنیا حدود 860 میلی‌متر، بیش از سه برابر ایران است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر