کد خبر: ۶۲۴۴۹۹۳
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۱
رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی در نشست حزب ندا:

رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی در نشست حزب ندا گفت: گفتمان اصلاح طلبی می تواند به بهترین شکل منافع کشور را تامین و تضمین کند.

همبستگی بین جوانان اصلاح طلب کمرنگ شده/گفتمان اصلاح طلبی می تواند به بهترین شکل منافع ملی را تضمین کندبه گزارش خبرنگار   احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، نشست سیاسی حزب ندا با حضور سید فرید موسوی رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی با موضوع لزوم جوانگرایی اصلاح طلبان در حوزه اجرایی و سیاسیت گذاری برگزار شد.


در این جلسه برخی از جوانان این حزب دغدغه های خود را مطرح کردند ،انتقاداتی هم به دولت دوازدهم به دلیل استفاده نکردن از این فاکتور روا دانستند.


همچنین در ادامه خطاب به فرید موسوی اعلام کردند که فراکسیون جوانان تا چه حد توانسته مطالبات جوانان را بر آورده کند، افزون بر این بحث فرار مغزها به دلیل فراهم نبودن بستر مناسب در کشور نیز مطرح شد.


فرید موسوی رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی در نشست حزب ندا اظهار کرد:امروز بیش از هر اقدامی باید هم افزایی و تلاش ها را در نظر بگیریم،افزون بر اینکه وضعیت خوبی در میان جوانان اصلاح طلب داریم اما یک پارچگی کمتری را جز در فصل انتخابات شاهد هستیم.


وی در ادامه افزود:خواسته های جوانان اصلاح طلب شفاف است و از سال 77 ادامه داشته اما نمی دانم چه زمان مرتفع خواهد شد اما امیدواریم طرح نوعی را در اندازیم و به موفقیت دست یابیم.


موسوی تصریح کرد:از سرمایه جوانان غافل هستیم و انتظار رشد اقتصادی 8 درصدی را داریم اما به هر حال با محدودیت منابع مالی مواجه هستیم.

رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی بیان داشت:متاسفانه انقدر به عرصه جوانان تنگ شده که بحث مهاجرت جوانان افزایش یافته است و این درد کشور است که افراد قابل توجهی برای بورس های خارج از کشور اقدام می کنند.چرا که بودجه ای را صرف تربیت دانشجویان در دانشگاه کرده ایم و حال این افراد در اختیار کشورهای دیگر قرار می گیرند.


وی درباره حضور جوانان در انتخابات گفت:حضور جوانان در انتخابات یک رزومه بزرگ اجرایی است و نباید از آن چشم پوشید چرا که ویژگی های بارزی دارد که می توان آن را در جرگه یک رزومه بارز مدیریتی به شمار اورد ،در سال 92 و 94 اتفاقات مثبتی را جوانان رقم زدند که کشور توانست سرنوشت متفاوتی را پیدا کند.


موسوی افزود:هم اکنون فضا تغییر رده چرا که سال 92 برای برگزاری برخی جلسات با دوستان خود نیز مشکل داشتیم.


رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جوانان حماسه 96 را به وجود آورد اما فضایی را ایجاد کردند که نتوانستند پاسخ مطلوبی به دست آورند و یاس و ناامیدی در جوانان مستولی شد.


وی گفت:بدنه اصلاح طلبی و اعتدال ارتباط با بدنه جامعه است چون به غیر از مردم به ویژه قشر متوسط سرمایه ای نداریم ،چرا که گفتمان اصلاح طلبی می تواند به بهترین شکل منافع ملی را تامین کند.


موسوی افزود:برخی می گویند ما نرم افزار لازم را نداریم اما ما جوانان با سلول های بدن خود همه این نرم افزار ها احساس کرده ایم.


وی بیان داشت:از رئیس جمهور به خاطر موضع گیری مثبتشان تشکر می کنم،سلطانی فروزیر ورزش و جوانان بنا با هماهنگی با رئیس جمهور مقرر شده وزرا حداقل ازدو معاون جوان زیر45 سال بهره ببرند.


رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:جوانان باید تحزب را درکشور تقویت کند ،چرا که ساز و کار مناسب برای شناسایی جوانان توانمند نداریم و تحزب این بستر را فراهم می کند.


وی افزود: نگرش و مدل برخی را که به نیروی جوان اعتقادی نداریم باید تغییر دهیم ،در فراکسیون جوانان افراد زیادی زیر 40 سال سن دارند در برنامه ششم هم اعتبارات حوزه جوانان 10 برابر شده ،27 درصد از مالیات ورزش را به بخش جوانان اختصاص دادیم.


موسوی بیان داشت: طرح منع استفاده از بازنشستگان در مجلس به تصویب رسیده و امیدوارم دوستان هم حمایت کنند،چرا که پیش از این برخی پست ها مقام درنظر گرفته شده اما تفسیر موسعی صورت گرفته بود که اگر فردی زمانی مقام بود استثنا به شمار می رود که ما هم این موضوع را اصلاح کردیم.

 

انتهای پیام/

 

موسوی: همبستگی بین جوانان اصلاح طلب کمرنگ شده است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر