کد خبر: ۶۲۴۵۳۶۳
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵
استاندار اصفهان خبر داد:

استاندار اصفهان گفت: با توجه تأکید مقام معظم رهبری بر ایجاد و توسعه مشاغل خرد و متوسط، ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه برای توسعه اشتغال‌های خرد و متوسط در استان اصفهان در نظر گرفته شده است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،رسول زرگرپور در کارگروه اشتغال استان اصفهان اظهار کرد: در سال گذشته میزان تعهد اشتغال استان ۶۰ هزار نفر بود که با توجه به ظرفیت استان چشم‌انداز ۹۰ هزار اشتغال جدید تعیین شد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون بر اساس آمار تأمین اجتماعی ۶۵ هزار شغل ایجاد شده است، افزود: این میزان نسبت به تعهد استان بالاتر ولی نسبت به آنچه تعیین شده بود تاکنون ۷۴ درصد تحقق یافته است.

استاندار اصفهان اذعان داشت: تمامی دستگاه‌های اجرایی در قالب وظایف ذاتی‌شان اولویت اول خود را ایجاد اشتغال بدانند و این موضوع بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری و همچنین تأکیدات ریاست جمهوری و واقعیت‌های جامعه در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه برخی از دستگاه‌ها نسبت به تعهد خود کوتاهی داشته‌اند، خاطرنشان کرد: لازم است که دلایل و یا توجیهات عدم تحقق تعهد دستگاه‌ها ذکر شود و در سال ۹۶ این کوتاهی جبران شود.

زرگرپور تأکید کرد: دستگاه‌هایی که کمتر از ۵۰ درصد تحقق اشتغال داشته‌اند باید طی ۱۰ روز آینده دلایل و توجیهات خود را اعلام کنند و  کمیته‌ای در خصوص مشوق‌ها و اینکه موانع جدید پیش آمده چگونه باید برطرف شود تشکیل و تا جلسه آتی نتایج خود را مبنی بر برطرف کردن موانع قانونی برای کسب و کار نوین ارائه کند.

وی به موضوع مشاغل خانگی اشاره و عنوان کرد: در سال گذشته تسهیلات مربوط به این بخش دیر ابلاغ شد که باید دلایل آن پیگیری شود و به همین دلیل تنها ۲۱ درصد اعتبارات مربوط به این بخش جذب شد ولی همچنان امکان جذب اعتبارات وجود دارد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه اعتبارات سال ۹۶ در این بخش ۸ برابر سال گذشته است، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی دقیق می‌توان در جهت اشتغال مشاغل خرد و خانگی گام‌های خوبی برداشت و با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت مبنی بر ایجاد و توسعه اشتغال‌های خرد و متوسط، ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه برای توسعه اشتغال‌های خرد و متوسط در استان اصفهان در نظر گرفته شده است.

زرگرپور به برگزاری بازارچه‌های مشاغل خانگی بر اساس ماده ۱۶ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار و ماده ۱۱ قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، اشاره کرد و ابراز داشت: متأسفانه تنها ۱۰ شهر از ۱۰۷ شهر استان نسبت به ایجاد این بازارچه‌ها اقدام کرده‌اند در حالی که بیش از ۱۰۴ هزار مجوز اشتغال خانگی صادر شده است.

وی عدم تخصیص محل مناسب توسط شهرداری‌ها را مهم‌ترین مانع در ایجاد این بازارچه‌ها برشمرد و افزود: همکاری نمایشگاه‌ها و یا فروشگاه‌های بزرگ می‌تواند در این راستا راهگشا باشد.

استاتدار اصفهان با بیان اینکه توسعه‌ بوم گردی‌ها در این بخش تاثیرگذار است، بیان کرد: با فراهم شدن بستر اینترنتی و بازارچه‌های مجازی می‌توان بخشی از این مشکلات را برطرف کرد و باید سیستم بازارچه‌های مجازی و اینترنتی با اخذ مجوزهای مربوطه راه‌اندازی شود.

زرگرپور تأکید کرد: باید حداقل در شهرهای مراکز شهرستان‌ها این بازارچه‌ها دایر شود کما اینکه تاکنون در ۸ مورد انجام شده است و در این راستا مکاتبات لازم صورت گیرد و در فروشگاه‌های بزرگ نیز باید بر اساس تکالیف قانونی نسبت به فروش محصولات محلی انجام شود.

 

انتهای پیام/م

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر