کد خبر: ۶۲۴۵۵۴۹
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷

استاندار اردبیل گفت: تاکنون بیش از 400 گونه گیاه دارویی در استان اردبیل شناسایی شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، مجید خدابخش، استاندار اردبیل افزود: اردبیل از جمله استان های غنی در زمینه گیاهان دارویی است که تاکنون هزارگونه گیاه در این استان شناسایی شده است که از این تعداد 400 گونه آن گیاه دارویی است.

وی در جهت رونق دادن و تجاری سازی در این زمینه از پرداخت تسهیلات کم بهره به سرمایه گذاران و فعالان این عرصه خبر داد.

سروی رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل هم با اشاره به اینکه کشت گیاهان دارویی در طرح تغییر الگوی کشت استان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: توجه به الگوی کشت با محوریت کاشت محصولات کم آب در قالب این طرح پیگیری می شود.

همچنین مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از واگذاری 100هکتار زمین برای فارغ التحصیلان جهت تحقیق و بررسی در خصوص گیاهان دارویی استان خبر داد و با دعوت از فارغ التحصیلان و سرمایه گذاران این رشته گفت: آماده واگذاری زمین به بخش خصوصی هستیم تا با تولید انواع گیاهان دارویی بسته بندی فرآوری و صادرات گامی در جهت اشتغال برداشته ارزآوری برای کشور داشته باشیم.

رییس واحد جهاد دانشگاهی استان اردبیل نیز از معرفی 8 گیاه دارویی به الگوی کشت منطقه توسط محققان این واحد خبر داد و افزود: با فعالیت یک واحد دانش بنیان در زمینه گیاهان دارویی تاکنون 24 طرح علمی و پایان نامه کار شده 7 کتاب چاپ 4 طرح نیز به مرحله اختراع و تولید محصول رسیده است.

در ادامه صمد زاده محقق گیاهان دارویی و رئیس مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی از کشت 160 گونه گیاه دارویی در مزرعه واحد تحقیقات خبر داد و گفت: همه این گیاهان می توانند جایگزین خوبی برای داروهای شیمیایی باشند که جزء نادر گیاهان دارویی جهان است.

این کارشناس خانواده نعناع، کاسنیان و علفیات را از جمله این گیاهان برشمرد و افزود: سعی داریم در فاز دوم این مرکز تعداد گیاهان را به 400 گونه رسانده از استان های دیگر نیز بذر وارد و کشت و تولید کینم.

 

انتهای پیام/ح

کشت 160 گونه گیاه دارویی در مزرعه واحد تحقیقات اردبیل

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر