کد خبر: ۶۲۴۵۵۹۴
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹

تظاهرات ضدنژادپرستی در شهر سنت لوئیس در اعتراض به تبرئه پلیس سفیدپوست قاتل، روز گذشته هم ادامه داشت.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از نشریه هیل، تظاهرات در سنت لوئیس در ایالت میزوری آمریکا در اعتراض به تبرئه پلیس سفیدپوستی که یک جوان سیاهپوست را به قتل رسانده بود، برای دومین روز متوالی ادامه داشت.

تظاهرات روز گذشته (شنبه) هم به صورت مسالمت آمیز برگزار شد و تظاهرکنندگان شعار سر می دادند: «زندگی سیاه پوستان اهمیت دارد» و «ما اگر متحد باشیم پیروز می شویم.»

در فیلم هایی که از این تظاهرات ضد نژادپرستی منتشر شد، «نیک کنون»، یک مجری تلویزیون هم در میان تظاهرکنندگان دیده شده است. اداره پلیس سنت لوئیس روز گذشته در حساب توییتر خود نوشت که پنجره های خانه شهردار سنت لوئیس، کتابخانه عمومی و تعدادی مکان دیگر بوسیله تظاهرکنندگان شکسته است.

گزارشها حاکی از آن است که تاکنون 33 نفر در این تظاهرات دو روزه بازداشت و 11 افسر پلیس هم مجروح شده اند.

روز جمعه هم صدها نفر از مردم به خیابان های سنت لوئیس آمدند تا به تبرئه این پلیس سفیدپوست اعتراض کنند. در آن روز، تظاهرات به خشونت کشیده شد و بر اساس اعلام پلیس، تظاهرکنندگان به سمت نیروهای پلیس بطری های آب و سنگ پرتاب می کردند. گزارشها حاکی از آن است که پلیس هم از گاز اشک آور برای متفرق کردند تظاهرکنندگان استفاده کرده است.

نیروهای امنیتی از روز پنجشنبه برای جلوگیری از به خشونت کشیده شدن تظاهرات در ایالت میزوری مستقر شده اند. فرماندار میزوری در بیانیه ای اعلام کرد: «من از حق قانونی هر کس برای برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز حمایت می کنم؛ اما در عین حال قصد دارم از زندگی و جان مردم هم محافظت کنم. هر کس قصد برگزاری تظاهرات را دارد، لطفا به صورت مسالمت آمیز آن را برگزار کند.»

این تظاهرات پس از آن آغاز شد که یک قاضی، «جیسون استاکلی»، افسر پلیس سفیدپوست سنت لوئیس را با وجود 5 بار تیراندازی به سمت یک جوان 24 ساله سیاه‌پوست غیرمسلح به نام «آنتونی لامار اسمیت» و کشتن او در سال 2011، تبرئه کرد.


انتهای پیام/

ادامه تظاهرات ضدنژادپرستی در سنت لوئیس آمریکا 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر