کد خبر: ۶۲۴۵۶۱۲
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛

گردهمایی بزرگ نویسندگان، ناشرین و فعالان حوزه فرهنگ مکتوب در استان سمنان برگزار می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان؛ علی سما کوش مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی استان سمنان گفت: استفاده از ظرفیت خیران در حوزه پروژه‌های عمرانی این نهاد در دستور کار قرار دارد.


وی افزود:بهره‌گیری از کتابخانه‌های عمومی بزرگ استان سمنان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های این نهاد فرهنگی است که در این راستا تشکیل شورای هماهنگی کتابخانه‌های بزرگ در استان سمنان یک گام مؤثر برای سامان‌دهی مشکلات این نهاد است.


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با بیان اینکه ایجاد بانک اطلاعاتی از کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های عمومی بزرگ استان سمنان در دستور کار است اظهارداشت: نکات ویژه کتابداری و اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک در بین این کتابخانه‌ها ازجمله فعالیت‌های این شورا است.


وی با تأکید بر لزوم توسعه مطالعاتی در استان سمنان تصریح کرد: طرح "مکتب" ازجمله طرح‌هایی است که در راستای تحقق سیاست‌های کلان این نهاد تدوین و طراحی‌شده است و برای تحقق این هدف باید از ظرفیت‌های مطلوب این حوزه بهره‌گیری کرد.


سما کوش از برگزاری گردهمایی بزرگ نویسندگان، ناشران و فعالان حوزه فرهنگ مکتوب در استان سمنان خبر داد و گفت: این همایش در هفته کتاب برگزار می‌شود و تمام علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی می‌توانند در آن شرکت کنند.


وی با اشاره به کمبود اعتبارات و نقدینگی در حوزه تکمیل پروژه‌های عمرانی این نهاد افزود: برگزاری همایش استانی خیران کتابخانه ساز در دستور کار کتابخانه‌های عمومی استان سمنان قرار دارد چراکه بهره‌گیری از این ظرفیت می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات مالی کتابخانه‌ها را مرتفع کند.


انتهای پیام/ م


برگزاری گردهمایی بزرگ فعالان حوزه فرهنگ مکتوب در استان سمنان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر