کد خبر: ۶۲۴۵۷۹۴
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
مديركل ميراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری استان قم

كنون حدود 30 هتل نيمه كاره در حال ساخت وجود دارد و با بهره‌برداری از آنها حدود 8 هزار تخت طی سه تا چهار سال آينده به تخت‌های استان اضافه مي‌شود.

  به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم  ؛  عیسی رضایی  با بیان اینکه نزدیک 12 هزار تخت در استان وجود دارد اظهار کرد: این تخت‌ها در مجموع هتل‌ها، هتل آپارتمان، مهمان‌پذیر و مسافرخانه قرار دارد تا افق چشم‌انداز 1404 باید این تعداد به 30 هزار تخت برسد.

وی خاطرنشان کرد: 12 هزار تخت برای اقامت 3 میلیون و 500 هزار نفر در طول سال پاسخگو است ولی اگر بخواهیم تا افق چشم‌انداز هشت تا 10 میلیون نفر را پوشش دهیم به حداقل همین میزان تخت نیازمند هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با بیان اینکه اکنون حدود 30 هتل نیمه‌کاره در حال ساخت وجود دارد گفت: با بهره‌برداری از آنها حدود 8 هزار تخت طی سه تا چهار سال آینده به تخت‌های استان اضافه می‌شود و تخت‌های استان به 20 هزار تخت می‌رسد.

وی عنوان کرد: مجتمع‌های تفریحی توریستی در حال احداث و مناطق نمونه گردشگری در استان وجود دارد که در ماندگاری مسافر تأثیرگذار است باید برای گذراندن اوقات فراغت مسافران مجتمع‌های تفریحی و توریستی ایجاد شود زیرا در ماندگاری و نگهداری زائران می‌تواند مؤثر باشد.

رضایی با بیا اینکه در مجموع حدود 2 هزار و 700 میلیارد تومان بخش خصوصی در حال سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری است گفت: در این بخش نیازمند حمایت دستگاه‌های مختلف مانند شهرداری در بحث عوارض، بانک‌ها در زمینه تسهیلات و سایر ارگان‌های مرتبط هستیم که اگر پروژه‌های سرمایه‌گذاری شده به بهره‌برداری برسند بالغ بر 15 هزار نفر در بخش گردشگری به اشتغال می‌رسند.

افزايش 8 هزار تخت به بخش اقامتی استان قم

انتهای پیام/ت

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر