کد خبر: ۶۲۴۶۱۳۱
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱

نماینده سابق کنگره آمریکا ضمن «مثبت» توصیف کردن توافق هسته‌ای ایران، گفت ادعاها درباره تبعیت نکردن ایران از برجام، دروغ هستند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آنتی‌وار، ران پال، نماینده سابق کنگره آمریکا، استدلال نومحافظه‌کاران علیه توافق هسته‌ای ایران را «یک دورغ بزرگ» خواند.

او در گفتگویی در بخش تصویری موسسه «ران پل» گفت: امروز درباره آنچه که ممکن است به جنگ منتهی شود صحبت می‌کنم و آن نحوه برخورد با توافق هسته‌ای ایران است. نومحافظه‌کاران از این توافق بیزارند و همه تلاش خود را می‌کنند که آن را باطل کنند. استدلال نومحافظه‌کاران علیه توافق هسته‌ای ایران یک دروغ بزرگ است.

نماینده سابق کنگره آمریکا گفت: واقعاً از این تعجب می‌کند که ترامپ به سخنان نیکی هیلی (سفیر آمریکا در سازمان ملل) و نومحافظه کاران در خصوص ایران گوش می‌کند.

ران پال -که سه دوره نماینده مجلس نمایندگان آمریکا بوده و موسسه ران پل را برای صلح و بالندگی تاسیس کرده است- بعد از این که ترامپ ایران را به نقض «روح» برجام متهم کرد، در مصاحبه‌ای گفت، ترامپ دائماً با ایران به ویژه با توافق هسته‌ای خصومت‌ورزی می‌کند.

او گفت که نومحافظه‌کاران از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ بیزارند و می‌خواهند آن را لغو کنند که البته این غیرعملی است.

این نماینده سابق کنگره آمریکا افزود: «باید به صراحت بگویم که این (توافق) یک رویداد مهم و مثبت بود و تاریخ ثابت خواهد کرد که این رویداد بسیار مثبت بوده است.»

ران پال ادامه داد: «به نظر من کل طرح با انگیزه درست پیش رفت و فکر می‌کنم وقتی مردم استحقاق امتیازی را دارند باید به آن برسند. اما همانطور که می‌دانید، کنترل بخش وسیعی از اطلاعات در دست نومحافظه‌کاران است از این رو آن‌ها قطعاً نمی‌خواستند به اوباما برای این توافق هیچ گونه امتیاز و نمره‌ای بدهند.»

دانیل مک آدامز -همکار ران پل- نیز در این مصاحبه گفت: «نومحافظه‌کاران از توافق هسته‌ای بیزارند، اما این‌ها همان کسانی هستند که مدام می‌گفتند صدام را سرنگون کنید و دموکراسی را به همه جا اشاعه دهید؛ اما آن‌ها همیشه اشتباه می‌کنند.»

ران پال در پایان تاکید کرد: «کل این ایده که ایرانی‌ها از قوانین تبعیت نمی‌کنند، دروغی بیش نیست.»

انتهای پیام/

ران پال استدلال‌های نومحافظه‌کاران در قبال برجام و تبعیت نکردن ایران از توافق هسته‌ای را دروغی بزرگ خواند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر