کد خبر: ۶۲۴۶۲۲۰
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۵
سناتوران:

شماری از اعضای مجلس سنا سفر رئیس جمهور غنی به ایالات متحده امریکا را مهم خوانده از او می خواهند تا درباره مداخله پاکستان در امور افغانستان و حمایت این کشور از تروریزم به گونه آشکار در مجمع سازمان ملل صحبت کند.

رئیس جمهور غنی درد و فریاد مردم افغانستان را در مجمع عمومی سازمان ملل انعکاس دهدبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان که در ترکمنستان به سر می برد، به هدف اشتراک در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویارک، ناوقت امشب به امریکا خواهد رفت.

فضل‌های مسلمیار، رئیس مجلس سنا در نشست امروز این مجلس از رئیس جمهور خواست تا «درد و فریاد مردم را در سازمان ملل خوب انعکاس بدهد و به کشتار مسلمانان میانمار نیز اعتراض کند.»

محمد رحیم حسنیار، عضو مجلس سنا گفت: امیدواریم رئیس جمهور غنی واقعیت‌ها و مشکلات افغانستان و منطقه را در انظار عمومی به رخ پاکستان بکشد.

آقای حسنیار همچنان ابراز امیدواری کرد که رئیس جمهور غنی بار دیگر حقانیت افغانستان در برابر پاکستان و کشورهای همسایه که در افغانستان مداخله می‌کنند، گوشزد نماید.

لیلما احمدی، عضو دیگر مجلس سنا نیز با اشاره به این سفر از رئیس جمهور غنی خواست تا حمایت بیشتر کشورها را در امر مبارزه با تروریزم کسب کند.

خانم احمدی ابراز امیدواری کرد که این سفر پردستاورد خواهد بود.

رئیس جمهور غنی قرار است در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا نیز ملاقات کند.

رئیس جمهور در این دیدار در مورد همکاری‌‌ها میان افغانستان و امریکا، در مورد صلح و امنیت و همین‌گونه در مورد تروریزم صحبت خواهد کرد.

بااین حال، نثاراحمد حارس عضو مجلس سنا سفر رئیس جمهور به امریکا را "تاریخی" و "ارزشمند" برای مردم افغانستان خواند و تاکید کرد: همانطور که رئیس جهمور بارها در مورد تمویل و تجهیز تروریستان در پاکستان صحبت کرده، انتظار می رود این بار این مسایل را در مجمع سازمان ملل و در دیدار با رئیس جمهور امریکا به گونه آشکار مطرح کند.

گفتنی است که رئیس جمهورغنی در جریان این سفر، با جنرال مک ماستر، مشاور شورای امنیت، جیمز متیس، وزیر دفاع امریکا و شماری از سران کشورهای دیگر نیز دیدار و گفتگو خواهد کرد.

معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفته است که رئیس جمهورغنی در دیدار با سران کشورها در مورد دست‌آوردها و پیشرفت‌های اخیر حکومت افغانستان و تهدیدات منطقوی صحبت خواهد کرد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر