کد خبر: ۶۲۴۶۲۲۱
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸

درجهت ارتقاء سطح کمی و کیفی ارائه خدمات به زائرین و ارتقاء سطح فرهنگ مهمان‌پذیری خدمت رسانی به زائران در مساجد سطح شهر مشهد انجام شد.

خدمت رسانی به زائران در مساجد سطح شهر مشهدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛  علی قناویزچی مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد با اشاره به طرح استفاده از ظرفیت مساجد به صورت شبانه روزی در سطح شهر گفت: شهر مشهد به عنوان کلان شهر مذهبی جهان تشیع می‌طلبد که خدماتی در خور شاَن آقا علی بن موسی الرضا (ع) به زائران و مجاوران آن حضرت ارائه دهد که در این میان شهرداری به عنوان متولی امر خدمت رسانی، هماهنگی‌های لازم را با دستگاه‌ها و متولیان امر انجام داده است تا بتواند به اهداف کلان، جامه عمل بپوشاند.

وی با بیان اینکه شهر مشهد به دلیل بارگاه منور رضوی سالانه پذیرای میلیون زائر از تمام نقاط دنیا است، بیان کرد: این طرح به منظور تحقق اهداف راهبردی با عنوان "مناسب سازی شهر برای زائرین" با بهره گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود شهری اجرایی شد.

وی افزود: خدماتی که در مساجد شبانه روزی ارائه می‌گردد شامل راهنمایی زائر، امکانات بهداشتی، مهیا نمودن شرایط مناسب برای انجام اعمال عبادی از جمله اقامه نماز، امکانات پذیرایی اولیه از جمله آب جوش و چای برای زائران و مجاوران در ۲۴ ساعت شبانه روز آمادگی دارند، با ما همکاری کنند.

قناویزچی تصریح کرد: رویکرد ما در اجرای طرح مساجد شبانه روزی این بود زائرانی که وارد مشهد می‌شوند، تا رسیدن به اسکان و استقرار در محل بتوانند اعمال عبادی خود را به موقع انجام دهند و همچنین مجاورانی که نتوانسته اند در هنگام اذان، اعمال عبادی تکلیف را به جا آورند، از مساجد سطح شهر استفاده کنند.

مدیر گردشگری و امور زائرین شهرداری مشهد گفت: از سال گذشته تاکنون در هر سال ۷ مسجد در این طرح شرکت کرده اند که در جهت افزایش میزان رضایت مندی زائران ازخدمات شهرداری و ارائه خدمات به زائران و مجاوران در مساجد شبانه روزی با بهره گیری از ظرفیت مردمی تلاش شده است.

قناویزچی با بیان اینکه مساجدی که در مبادی ورودی شهر و مسیر‌های منتهی به حرم مطهر رضوی بودند، در این طرح شرکت نموده اند، افزود:از آغاز طرح تاکنون بالغ بر ۸۰ هزار نفر از زائران بارگاه منور رضوی از خدمات مساجد شبانه روزی بهره بردند.


وی بیان کرد: تلاش ما این است، این طرح به صورت گسترده در سطح شهر برای زائران و مجاوران انجام شود.
 
انتهای پیام//ف.ح
 
 

استفاده از ظرفیت مساجد برای خدمت رسانی به زائران

 
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی