کد خبر: ۶۲۴۶۲۹۲
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳

بانوی اول ترکیه از همسران سران جهان خواست برای کمک به مسلمانان روهینگیا بسیج شوند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه میدل ایست مانیتور؛ «امینه اردوغان»، بانوی اول ترکیه و همسر رجب طیب اردوغان از همسران سران جهان خواست تا برای کمک به مسلمانان روهینگیا بسیج شوند.

امینه اردوغان در نامه ای به همسران سران جهان توجه آنها را به تراژدی اقلیت میلمانان روهینگیا در میانمار جلب کرد. در بخشی از نامه وی آمده است: امیدوارم ما به عنوان همسران سران جهان تلاش های بشردوستانه  خود را برای بهبود وضع مسلمانان روهینگیا در میانمار به کار بگیریم و جامعه بین المللی را برای کمک به آنها بسیج کنیم.

نامه بانوی اول ترکیه به همسران سران جهان برای کمک به مسلمانان روهینگیا

در بخش دیگری از نامه امینه اردوغان آمده است: به عنوان یک مادر، یک زن و یک انسان، فکر می کنم باید جهانی بسازیم که هر کسی بدون هیچ کونه تمایز قومی و مذهبی در کنار سایر انسان ها زندگی کند.

وی در ادامه نامه اش به همسران سران جهان به سفرش به نواحی مرزی بنگلادش و میانمار اشاره کرد و داستان بانوی زیبایی که خانه اش سوزانده شده بود و همسرو فرزندانش مقابل چشمانش کشته شده بودند، اشاره کرد. او نوشت: هرگز چشم های ناامید  زنان و کودکان در اردوگاه های جنوب شرقی بنگلادش را فراموش نمی کنم. افکار عمومی بین المللی، فاجعه انسانی را نمی بینند.

او در این نامه خواستار ایجاد صلح جهانی به معنای واقعی شد.

بانوی اول ترکیه روز 7 سپتامبر با حضور در نواحی مرزی بنگلادش و میانمار، از اردوگاه های مسلمانان  روهینگیا بازدید کرد و ضمن گوش دادن به ماجراهای پرخطر آنها در مواجه با مزدوران میانمار، بیش از 1000 تن از کمک های بشردوستانه ترکیه را به آنها تقدیم کرد.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، از 25 اوت تا کنون با تشدید حملات نیروهای نظامی میانمار و افراطی های بودایی علیه زنان، مردان و کودکان اقلیت مسلمان و تخریب و غارت اموال آنها، حدود 400  هزار روهینگیایی از ایالات غربی میانمار خارج شده و به سمت مرزهای بنگلادش پناهنده شده اند.

در حملات وحشیانه نیروهای نظامی میانمار به اقلیت روهینگیایی، حدود 3 هزار مسلمان این کشور کشته شده اند.

انتهای پیام/

 

همسر اردوغان از سران جهان برای کمک به مسلمانان روهینگیا تقاضای کمک کرد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر