کد خبر: ۶۲۴۶۶۲۳
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۵
قاسمی در واکنش به اقدام وزارت خزانه داری آمریکا:

سخنگوی وزارت خارجه گفت: اتهام نادرست به شهروندان ایرانی مبنی بر حمله سایبری، مغایر با حقوق اولیه افراد برای گردش آزاد اطلاعات است.

اتهام نادرست به شهروندان ایرانی مبنی بر حمله سایبری، ادعایی بلا وجه استبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  بهرام قاسمی در واکنش به اقدام وزارت خزانه داری آمریکا در اعمال تحریم علیه چند شهروند ایرانی افزود: آمریکا در سال های گذشته همواره یکی از کشورهای مبدأ و مرکز حملات سایبری علیه دستگاه ها، سازمان ها و مراکز دولتی ایران بوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: اتهام نادرست و بی پایه به شهروندان ایرانی مبنی بر حمله سایبری، ادعایی بی ربط و بلا وجه بوده و مغایر با حقوق اولیه افراد برای دسترسی و گردش آزاد اطلاعات و فضای مجازی است و اقدام دولت آمریکا، حرکتی برخلاف تمامی موازین شناخته شده حقوقی و بین المللی است.

قاسمی با رد اتهام جاسوسی سایبری علیه شهروندان ایرانی‌ بیان داشت: اقدام اخیر آمریکا صرفا در راستای تداوم سیاست ایران هراسی و ایران ستیزی دولتمردان حاکم بر کاخ سفید قابل تفسیر است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان عنوان کرد: تحریم های جدید علیه شهروندان ایرانی نمونه دیگری از ایران آزاری و ایجاد تضییقات و محدودیت ها علیه مردم ایران به حساب می آید که در برابر زیاده خواهی و سیاست های ستیزه جویانه آمریکا ایستادگی کرده اند.

قاسمی با هشدار به دولت آمریکا نسبت به تداوم اینگونه سیاست های خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران، به تصمیم سازان و سیاستگزاران آمریکایی توجه داد هرچه بیشتر به عواقب سیاست های شکست خورده، غلط و رویکرد ایران هراسانه و ایران ستیزانه خود بیندیشند و از رفتارهای نابخردانه احتراز کرده و راه عقلانیت در پیش گیرند.

انتهای پیام/ 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر