کد خبر: ۶۲۵۱۵۷۸
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
حجت الاسلام رئیسی در جمع خبرنگاران:

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: صحبت‌های سخیف رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل آبروی این کشور را پیش جهانیان برد.

حرف‌های ترامپ در سازمان ملل جز بی‌آبرویی برای آمریکا چیزی باقی نگذاشتبه گزارش خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید ابراهیم رئیسی عضو مجلس خبرگان رهبری در حاشیه تجدید میثاق هیئت رئیسه خبرگان رهبری با آرمان‌های امام خمینی(ره) در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  قبل از آنکه ما بخواهیم سخنان ترامپ را محکوم کنیم از نگاه افکار عمومی جهان، آزادگان، دولت‌ها و ملت‌ها محکوم است.

وی در ادامه افزود: ملت بزرگ ایران به میثاق‌ها پایبند است و بدعهدی و دشمنی برخی از دولت‌ها را به ویژه آمریکا را همیشه در ذهن دارد.

رئیسی تصریح کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب ما شاهد دشمنی‌هایی هستیم که آمریکا علیه ما روا داشته است و دست آ‌مریکا را در ناامنی‌های منطقه کاملا می‌بینیم چرا که پیش از این هم حامی القاعده، داعش و گروه‌های تروریستی بوده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: گروه‌های تکفیری و تروریستی ساخته نظام استکباری آمریکاست، وقتی که وزیر امور خارجه وقت آمریکا صراحتا از ایجاد داعش و گروه‌های تکفیری خبر می‌دهد جای هیچ تردیدی باقی نمی‌ماند.

وی افزود: سخنان سخیف و بی‌اعتماد ترامپ از جایگاه سازمان ملل جز بی‌آبرویی برای آمریکا و کنار رفتن پرده بی‌هویت حقوق بشر آنها چیزی برای این کشور ندارد.

رئیسی افزود: به نظر من ملت بزرگ ایران برابر این حرکت باید نوعی مقابله به مثل داشته باشد همچنین به دلیل پیش پرداخت‌هایی که در سر برجام داشته‌ایم کاملا ملت ما را مصمم می‌کند که قاطعانه برخورد کنیم.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: در مقام عمل و اجرا شورای نظارت بر برجام مواضع را کاملا رصد کند و متناسب با این مواضع اقدامات لازم را انجام دهد، مواضع رهبری و دولت بسیار قاطع است و آمریکایی‌ها باید احساس کنند که ایران کشوری نیست که با کشورهای دیگر مقایسه شود ما یک قدم از حقوق ملت خود عقب نشینی نخواهد کرد.

وی در پایان به وجود ظرفیت در کشور اشاره کرد و گفت: متأسفانه برخی این ظرفیت لازم را ندارند و صحبت‌هایی را مطرح می‌کنند که نباید گفته شود این فضا پیش از انتخابات و پس از انتخابات نیز ادامه داشته است، امام خمینی(ره) جلوه یک انسان با ظرفیت بودند و این ظرفیت هم برای انسان ایجاد نمی‌شود مگر در جلوه بندگی خدا، انقلاب پس از رحلت ایشان راهش ادامه داشته است و  نمونه‌ای از نتایج مثبت چهره با ظرفیت ایشان بوده است همین امر باعث می‌شود که انسان در دفاع از حقوق مردم و حقوق اجتماعی یک قدم هم عقب‌نشینی نکند.

انتهای پیام/

 

وظیفه شورای نظارت بر برجام در اجرای مفاد آن

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی