کد خبر: ۶۲۵۹۳۳۱
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۱

رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم اخیر عربستان درباره زنان را یک گام مثبت در چارچوب احترام به حقوق زنان در این کشور توصیف کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از واشنگتن اگزمینر، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید روز گذشته (سه شنبه) در بیانیه ای از استقبال دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از تصمیم اخیر عربستان مبنی بر صدور مجوز رانندگی برای زنان در این کشور خبر داد.

سخنگوی کاخ سفید در این بیانیه اعلام کرد: «دونالد ترامپ از تصمیم اخیر عربستان سعودی که به زنان اجازه رانندگی در این کشور را می دهد، استقبال کرده است. این یک گام مثبت در چارچوب ترویج حقوق و فرصت های زنان در عربستان سعودی است. ما هم از تلاش های عربستان برای تقویت جامعه سعودی و اقتصاد کشور از طریق ایجاد اصلاحاتی به این شکل و برای پیشبرد چشم انداز 2030 حمایت می کنیم.»

سفیر عربستان در آمریکا هم پس از صدور مجوز رانندگی زنان اعلام کرد که زنان سعودی پس از اجرایی شدن این قانون هیچ نیازی به همراه داشتن یک قیم مرد در داخل خودرو نخواهند داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز از این تصمیم عربستان سعودی استقبال کرد و گفت: ما امروز بسیار خوشحال هستیم.

پیش از این عربستان سعودی تنها کشور در جهان محسوب می شد که حق رانندگی را از زنان سلب کرده بود. ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی روز گذشته (سه شنبه) اعلام کرد که زنان از ژوئن سال آینده می توانند برای دریافت گواهینامه خود اقدام کنند.

چشم انداز 2030 عربستان سعودی برنامه ای برای کاهش وابستگی این کشور به نفت، بهبود وضع اقتصاد و تقویت فعالیت های سرمایه گذاری و گردشگری است.


انتهای پیام/

استقبال ترامپ از تصمیم جدید ملک سلمان درباره زنان عربستانی

 

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل