کد خبر: ۶۲۵۹۵۱۱
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰

۳۸ درصدی حجم معاملات بورسی در آذربایجان غربی کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه؛   مدیرعامل بورس منطقه‌ای آذربایجان غربی با اشاره به معامله ۵۱۲ میلیون و ۷۸۱ هزار و ۶۳۴ سهم در ۶ ماهه نخست سال جاری در بورس منطقه‌ای استان گفت: طی ۶ ماه نخست سال گذشته ۸۳۲ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۶۳۳ سهم در بورس منطقه استان معامله شده بود که نشانگر کاهش ۳۸ درصدی حجم معاملات در سال جاری نسبت به سال گذشته است.

وحید جوادی از کاهش ۳۷ درصدی ارزش کل معاملات انجام شده در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: ارزش کل معاملات انجام شده در ۶ ماهه امسال بیش از یک هزار و ۲۰۶ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی با اعلام اینکه در نیمه نخست سال جاری در تالار ارومیه ۱۳ کارگزار از ۱۷ ایستگاه معاملاتی، خرید و فروش شرکت‌های بورسی و فرابورسی را انجام داده است، اظهار کرد: طی این مدت نمایندگی شرکت کارگزاری سرمایه و دانش با بیش از ۲۴۴ میلیارد ریال معامله در ۶ ماهه سال جاری توانست ۱۸.۵ درصد از ارزش کل معاملات را به دست آورد.

جوادی ادامه داد: طی این مدت اوراق اسناد خزانه اسلامی با سررسید (۹۶.۰۷.۲۴) بیشترین محبوبیت را بین معامله کنندگان بورس منطقه‌ای داشته است و با بیش از ۱۳ میلیسارد ریال معامله، ۱۱ درصد ارزش کل معاملات تالار را به خود اختصاص داد.

مدیرعامل بورس منطقه‌ای آذربایجان غربی با بیان اینکه ۶۶۳ کد معاملاتی جدید در نیمه نخست سال جاری در بورس منطقه‌ای استان صادر شده است، گفت: شاخص کل بازار با ۸۶ واحد افزایش در مقایسه با ۶ ماهه دوم سال گذشته به ۸۵ هزار و ۸۳۱ واحد و همچنین شاخص کل بازار فرابورس نیز با ۸۲ واحد افزایش به رقم ۹۵۷ واحد رسیده است.

بر اساس آمار موجود حجم معاملات بورس آذربایجان غربی در دولت تدبیر و امید افزایش داشته است.

بورس منطقه‌ای آذربایجان غربی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۳ شمسی با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری این استان تاسیس شده است.

انتهای پیام/ب


۳۸ درصدی حجم معاملات بورسی در آذربایجان غربی کاهش یافت

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل