کد خبر: ۶۲۶۳۰۶۱
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: اگر به اندازه یک دلار از تجهیزات وارداتی، ساخت داخلی باشد برابر با ۳ تا ۵ دلار قدرت صنعتی ایجاد می شود.

بومی سازی قطعات مترو افزایش قدرت صنعتی را بدنبال داردمحمد احمدی بافنده، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: به منظور استفاده حداکثری از توان داخلی یک کنسرسیوم همکاری شکل می گیرد که ما از آن به عنوان شبکه تامین قطعات مترو یاد می کنیم که در آینده شرکت های تولید کننده در صنعت مترو را تضمین می کند که ثبت این کنسرسیوم از طریق وزارت کشور به عنوان منبع تامین کننده در جهت یکپارچه سازی سیستم مترو در تمام کشور است.

وی با بیان اینکه ایجاد شبکه تامین قطعات مترو می تواند باعث جلب حمایت بیشتر نهادهای مسئول شود، تاکید کرد: شرکت بهره برداری مترو تهران سعی می کند تا با رایزنی با وزارتخانه ها، دانشگاه ها، مراکز علمی و همچنین نهاد ریاست جمهوری زمینه حمایت هر چه بیشتر از تولیدکنندگان صنعت مترو را فراهم کند.

احمدی بافنده با تاکید بر اینکه اگر به اندازه یک دلار از تجهیزات وارداتی نیز ساخت داخلی داشته باشیم، به اندازه ۳ تا ۵ دلار قدرت صنعتی ایجاد می شود، تصریح کرد: فارغ التحصیلان و نخبه های دانشگاهی مرتبط با صنعت قطعه سازی مترو در کشور زیاد هستند که با فراهم شدن شرایط، شاهد پیشرفت مطلوبی در این صنعت خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران در پایان افزود: هنگامی که از بومی سازی صنعت مترو سخن می گوییم، منظور این نیست که می توانیم 100 درصد وابستگی خود را به واردات قطع کنیم زیرا تمام کشورها به نوعی در صنعت به هم وابسته اند بلکه هدف ما از تقویت صنعت مترو در ایران این است که امکانی برای ما فراهم شود تا در هنگام خرید قطعات خارجی با قدرت وارد شویم و با نگاه کارشناسی و دانش فنی مناسب به درستی مذاکره کنیم.

 انتهای پیام/

تولید قطعات مترو در داخل کشور

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
آشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۹
مافیای در هم پیچیده در مترو وجود دارد و اجازه ورود به سازندگان را نمی دهند و بیشتر به فکر خرید از خارج کشور و سفرهای خارجی هستند . باور نمی کنید خودتان یک بار مراجعه کنید
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل