کد خبر: ۶۲۶۳۶۲۳
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
فتح اللهی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: پلاک های فرسوده بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ متر در صورت تجمیع می توانند از یارانه های دولت و شهرداری بهره مند شوند.

ارائه تسهیلات دولتی به پلاک های تجمیعی بالای 150 مترعبادالله فتح اللهی مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به ارائه عام تخفیف نوسازی اظهار کرد: افراد غنی و فقیر ساکن در بافت های فرسوده به صورت یکنواخت از امتیازات نوسازی در سال های گذشته بهره مند شده اند، اما عادلانه شدن مشوق ها و ارتقای کیفیت زندگی، شعاری بود که در تدوین بسته های تشویقی جدید در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه بر مبنای این اقدام پلاک های بین 150 تا300 متر در صورت تجمیع می توانند از مجموعه یارانه های دولت و شهرداری به صورت همزمان بهره مند شوند، تصریح کرد: هدف از تدوین بسته های تشویقی جدید نوسازی، افزایش موج صدور پروانه در بافت های فرسوده نیست بلکه تاکید بر جبران کسری خدمات و توسعه سرانه های خدماتی از جمله پارکینگ، فضای سبز و غیره به منظور ارتقای سطح کیفیت زندگی در بافت های فرسوده است.

فتح اللهی خاطر نشان کرد:32 دستگاه اجرایی در موضوع نوسازی بافت های فرسوده مسئولیت مستقیم دارند که باید ظرفیت ها و امکانات دستگاه های خدمت رسان را جهت تامین زیرساخت ها در بافت های فرسوده بسیج کنند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در پایان با اشاره به اینکه5/4 درصد مساحت منطقه 9 شهرداری تهران دارای بافت فرسوده است، عنوان کرد: اگر بخواهیم بخش های فعال زندگی را در این منطقه در نظر بگیریم، 47درصد از این منطقه شامل بافت فرسوده می شود که امیدواریم ستاد بازآفرینی پایدار منطقه9بتواند با کادر مدیریتی مناسب خود در راستای تحقق اهداف و ماموریت های نوسازی گام بردارد.

 انتهای پیام/

مسئولیت 32 دستگاه اجرایی در نوسازی بافت فرسوده

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی