کد خبر: ۶۲۶۳۶۶۰
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۳

همزمان با عاشورای حسینی چهارروستای یکه پسته، دوسنگ، کاریزه دره و موسی آباد از توابع بخش مرکزی تربت جام مراسم عاشورای حسینی را با توزیع چهار هزارغذای نذری برگزارکردند.

عزاداری روستائیان اهل سنت تربت جام در زوز عاشورابه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ امام جماعت اهل سنت روستای موسی آباد در حاشیه این مراسم گفت:فضایل اهل بیت مورد تائید خدا ورسول است و بهترین گواه اینکه جایگاه فرزندان رسول خدا همچون حضرت امام حسین (ع) بعنوان سروران بهشت توصیف شده است و همه برادران اهل سنت جایگاه خاصی برای ائمه قائل هستند.

مولوی فیضی ادامه داد: اعتقاد اهل سنت نسبت به ائمه آشکار است و نمازبدون سلام دادن به ائمه همچون امام حسین (ع) ناقص است و این مسئله سیاسی نیست بلکه اعتقادی بوده و خلافای اهل سنت ارادت خاصی نسبت به این ائمه داشته اند و محبت اهل سنت به اهل بیت اعتقادی بوده و این ارادت ریشه در بزرگان صدر اسلام وجود داشته و خواهد داشت.

وی با تاکید براینکه اهل بیت در قلب ما جای دارد گفت: امام حسین (ع) برای امربه معروف و نهی از منکر قیام کرد تا ریشه تباهی را از بین ببرد و با خون خود ریشه اسلام را آبیاری کرد وصحابه پیامبر (ص) در زمان حیات پیامبر (ص) و پدر بزرگوارشان حضرت علی (ع) توجه بسیار داشته بطوریکه چهره امام حسین (ع) را به پیامبر (ص) توصیف کرده بودند.قیام امام حسین (ع) باعث شد دین اسلام احیاء شودامام جمعه اهل سنت بخش پائین جام هم گفت: امام حسین (ع) در مقابل یزید و یزیدیان زمان خود قیام کرد، چون دین اسلام در خطر بود با خون خودش وبهترین یارانش جام شهادت را نوشیدند.

مولوی امان اله برزگر افزود: قیام امام حسین (ع) باعث شد دین اسلام احیاء شود و درحال حاضر همه مسلمانان جهان عشق می‌ورزند به ابا عبدااله الحسین و امروز برای همه مسلمین روزی عزیز است و لازم است همه در توان خود به خیرات دربین مردم و نیازمندان توجه کنیم.

وی گفت: روستا‌های اهل سنت پایبند به گرامیداشت ایام عزادرای هستند با پخش اطعام و نذری توسط همه مردم در گذشته بوده و امید می‌رود که این مراسم‌ها که در حال فراموشی در بین مردم است دوباره احیاء شود و محبان اهل بیت شفاعت خواهد کرد به همه کسانی دراین روز با نیت خاصی به اهل بیت ارادت داشته باشند.

شایان ذکر است: در این مراسم حدود چهارهزارغذای نذری محرم دربین چهارروستای یکه پسته، دوسنگ، کاریزه دره و موسی آباد توزیع شد و ائمه جماعت روستا‌ها با ذکر فضائل و رشادت‌های امام حسین (ع) و یاران با وفایش را گرامی داشته و نمازظهر عاشورا با حضورعلمای تشیع و تسنن برگزار گردید.

انتهای پیام//م. ط
 

عزاداری اهل سنت تربت جام در روز عاشورا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر