کد خبر: ۶۲۶۴۱۱۰
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳

معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان از آمادگی پارک علم و فناوری استان برای حمایت از استارت‌ آپ های بومی خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، جمشید افشانی، معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان در نخستین نشست کنسرسیوم استارت آپ‌های پارک علم و فناوری با تاکید بر اهمیت راه اندازی استارتاپ‌ها بیان داشت: باید تمام قد از این حوزه حمایت شود.

وی افزود: علاقمندان به راه اندازی استارت آپ‌ها به ویژه جوانان نباید بدون ارزیابی کامل بازار هدف به صورت احساسی شروع به راه اندازی استارت آپ کنند.

معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان متذکر شد: تیم‌های استارت آپی اگر بخواهند موفق باشند، علاوه بر تحلیل درست و منطقی بازار هدف، باید شناخت جامعی نسبت به چالش‌ها و هزینه‌های آن داشته باشند.

افشانی عنوان کرد: همان طوری که به شدت حامی استارت‌ها هستیم، تا حدودی نگران استارت آپ‌های احساسی و هیجانی نیز هستیم، چرا که این مفهوم و تحرکات آن یادآور بازه‌ای است که جامعه دچار موج مدرک گرایی شده بود.

وی یاد آور شد: درآمد یک استارت آپ موفق به صورت نمایی رشد می‌کند، اما متاسفانه آمار جهانی نشان داده نزدیک به ۸۰ درصد استارت آپ‌ها قبل از بلوغ، شکست می‌خورند.

افشانی تاکید کرد: استارت آپ‌هایی که بر پایه فناوری اطلاعات اجرا می‌شوند سهم بزرگی از اقتصاد آینده کشور را به خود اختصاص خواهند داد، و زیست بوم کسب و کار خوزستان بخاطر شرایط فرهنگی و همچنین مسائل زیست محیطی، پتانسیل خوبی برای رشد کسب و کارهای استارت آپی دارد.

وی گفت: کنسرسیوم استارت آپ‌ها یکی از 6 کنسرسیوم پارک علم و فناوری خوزستان است که متشکل از چند تیم استارت آپی بومی است.

معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان گفت: استارت آپ‌هایی که بر پایه فناوری اطلاعات اجرا می‌شوند سهم بزرگی از اقتصاد آینده کشور را به خود اختصاص خواهند داد، و زیست بوم کسب و کار خوزستان بخاطر شرایط فرهنگی و همچنین مسائل زیست محیطی، پتانسیل خوبی برای رشد کسب و کارهای استارت آپی دارد.

انتهای پیام/م

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر